ILUSTRAČNÍ FOTO - commons.wikimedia.org

Jednání o navýšení mezd řidičům

Ústecký kraj je připraven podílet se na řešení zvýšení platů řidičů veřejné dopravy a chce o tom jednat s dopravci.

Setkání vedení kraje s dopravci a za účasti jejich odborářů se uskuteční v úterý 10. ledna. Bude se jednat o veřejné setkání, na které jsou zvána i média. »Schůzka by se měla uskutečnit bezodkladně, aby kraj jako objednatel veřejné dopravy předešel možným konfliktům,« uvedl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). »Jsme připraveni pozvat dopravce i jejich odborové organizace na společné jednání, kde bychom se pokusili najít způsob, jak by se mohl kraj podílet na naplnění vládního nařízení ke zvýšení mezd řidičů,« dodal náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna (ČSSD).

Již ve čtvrtek 5. ledna se na Krajském úřadu Ústeckého kraje (ÚK) uskutečnilo jednání mezi Svazem dopravy ČR (SD) a vedením kraje. Předmětem schůzky bylo pokusit se najít řešení, jak by se kraj mohl podílet na naplnění vládního nařízení o zvýšení tarifních platů řidičů autobusů.

Za ÚK se jednání s výkonným ředitelem SD Petrem Kašíkem zúčastnil spolu s Bubeníčkem a Foldynou i náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM). »Jsem rád, že se SD, a jmenovitě jeho výkonný ředitel Petr Kašík, reálně začal zajímat o možnosti řešení zvýšení platů řidičů veřejné dopravy z úrovně krajů. Náš kraj je připraven se na řešení situace podílet, což jsme již několikrát deklarovali, ale podle všech dostupných stanovisek státních institucí to nelze provést v rámci vysoutěžených desetiletých smluv s dopravci. Jsme na tom však obdobně jako v několika dalších krajích,« uvedl Komínek.

Účastníci schůzky rekapitulovali situaci ohledně realizace vládního nařízení o zvýšení platů řidičů u nasmlouvaných dopravců. Mimo jiné také zmínili, že větší tlak ze strany odborářů měl být na dopravce vyvíjen při podávání jejich nabídek do výběrových řízení na zajištění krajské dopravy. Ústecký kraj a představitelé statutárních měst kraje se již před Vánoci obrátili na premiéra Bohuslava Sobotku, aby vláda nalezla řešení, jak vládní nařízení na zvýšení řidičských mezd naplnit, aniž by byla porušena legislativa veřejných zakázek.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 7 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.