ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay.com

V Kopřivnici shořela průmyslová hala, škoda je až sto milionů

Hasiči v neděli ráno po 11 hodinách dostali pod kontrolu požár průmyslové haly v Kopřivnici na Novojičínsku. Škoda, kterou plameny způsobily, se podle přesnějších odhadů může pohybovat až okolo 100 milionů korun. Na místě v době největšího vytížení zasahovalo 46 hasičských vozidel. Část budovy je nestabilní, statik bude rozhodovat o tom, co těžká technika strhne.

Příčinu hasiči ještě neurčili. Podle mluvčího si rozsáhlý požár, který byl nahlášen v sobotu kolem v 19.40, nevyžádal žádné oběti a nikdo nebyl zraněn. »Požár jsme lokalizovali okolo 07.00. Nyní na místě zůstane devět jednotek. Hasiči ještě likvidují lokální ohniska požáru. Čekáme na těžkou techniku a rozhodnutí statika, které části bude nutné strhnout,« řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín. Značně nestabilní konstrukce navíc hasiče ohrožuje. Na několika místech se totiž zřítila střecha.

V sobotu večer začala hořet hala o rozloze okolo 12 000 metrů čtverečních, která kdysi patřila do areálu automobilky Tatra. Dnes budovu bývalé lisovny využívá několik firem. »Jedná se například o provoz zabývající se zpracováním hutního materiálu, výrobou oken, skladovací prostory nebo stanici technické kontroly silničních vozidel,« uvedl mluvčí. Dodal, že plameny zachvátily interiér objektu a střechu.

Likvidaci požáru podle Gašparína značně ztěžoval silný mráz. Teploty v noci klesly na minus 15 stupňů celsia. »Voda zamrzala na zemi. Kluzké plochy pak komplikovaly pohyb osob a techniky. Vodní tříšť, která dopadala na hasiče, se pak rychle měnila v ledovou krustu. Ta obalovala jak hasiče, tak i techniku,« uvedl Gašparín.

Vzhledem k tomu, že hoří v blízkosti kolejiště v Kopřivnici, už v sobotu večer byl podle údajů na webu Českých drah přerušen vlakový provoz mezi Příborem a Veřovicemi. V úseku Příbor - Kopřivnice byla zavedena náhradní autobusová doprava. Podle aktuálních informací by opatření mělo trvat až do nedělních 18.00.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.