Na Moravě mráz přetrvá

Na Moravě mráz přetrvá

Velmi silný mráz bude v Olomouckém a Moravskoslezském kraji až do zítřka. V noci tam teploty spadnou pod minus 12 stupňů Celsia, na severovýchodě místy až pod minus 18 stupňů.

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav, který tak prodloužil svou předchozí výstrahu před mrazem pro zmíněné kraje. Mrznout bude i v dalších regionech, ale o něco méně. V Čechách se zítra večer a v noci na čtvrtek může při mrznoucím dešti tvořit ledovka.

V České republice silně mrzne už několikátý den a několik lidí od pátku zemřelo na následky podchlazení. »Počasí u nás ovlivňuje tlaková výše, která se bude přesunovat nad východní Evropu. Ve východních krajích ČR se bude udržovat velmi studený vzduch,« uvedli meteorologové.

Aktuální výstraha před velmi silným mrazem platí pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj do středečních 10.00. Po stejně dlouhou dobu by měli s mrazem počítat i lidé ve Zlínském kraji, kde ale má mít menší intenzitu. Pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký a Jihomoravský kraj a pro Vysočinu bude platit nízký stupeň nebezpečí mrazu od dnešního podvečera do zítřejšího dopoledne.

(cik)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.8, celkem 4 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.