Za vše může Putin

Mocný je prezident Putin. Dokáže zázraky. Poradil si dokonce s americkými volbami a porazil Hillary. Bez něj by Trump nevyhrál a nestal se prezidentem. Obama, který už viděl svou favoritku, tedy Hillary, v Bílém domě, ostrouhal. Svět se však mohl dozvědět, jaké nebezpečí je Putin. Snad se tento moment bude hodnotit jako pozitivum. Proto ostatně dalších tisíc amerických vojáků zamířilo do Evropy a ještě další se do Evropy chystají. Putin je nebezpečí, Putin může cokoli, proto čím větší vojenská síla bude v Evropě a mířit na Rusko, tím lépe.

Čím si ještě poradí Putin? Že by se to týkalo i nás? Že by dokázal ovlivnit dvanáct milionů našich občanů, aby dělali, co chce Rusko?  Och, nedivím se, že ministerstvo vnitra o nás tak pečuje, že nám začíná říkat, co si máme myslet. Jinak by to dělal Putin, a to by bylo špatně.

Když jsem o tom všem přemýšlel, napadlo mě, že všemocný Putin, pokud ho američtí boys nezastaví, brzy bude kontrolovat nejen to, s kým mluvíme, komu píšeme, kolik máme peněz na účtech (ó, jak můžeme být klidní my, kdo na účtech nemáme nic anebo skoro nic), ale i co se děje v našich postelích. Naše demokracie přestane postupně existovat, protože se budeme chovat tak, jak nám určí malý muž ve Velkém Kremlu. Proto ona dvacetičlenná skupina, která nám bude říkat, co je správné a odkud nám hrozí nebezpečí, je vlastně naším záchranným pásem. Bude muset jen promyslet, jak do každého z nás dostane své informace a jak nás vychová, abychom mysleli, jak je třeba.

Planeta opic Pierra Boulleho převedená do filmu Franklinem J. Schaffnerem by mohla být příkladem nebo, co říkáte, takový Přelet nad kukaččím hnízdem Miloše Formana by svým řešením byl k zahození? Pak je tu masové působení. Hitler kdysi napsal Mein Kampf a Rosenberg Mýtus 20. století a mnozí v Německu se zbláznili. Bylo k tomu ovšem třeba nenávist vůči Versailleské dohodě, poníženost země a krize. Pak už to šlo, i když ani tehdy ne jako »po drátku«.

A teď si představte, že Putin bude postupovat stejně. Že nemá dost prostředků, aby to udělal? A co volby ve Spojených státech? Tady dokázal demokratku Clintonovou položit na lopatky a nechal vyhrát republikána Trumpa. Co pro něj znamená proniknout k nám sem do kotliny mezi horami? Proto je správné vytvoření týmu, jenž nám bude říkat, co si máme myslet...

Ale zaslechl jsem i to, co prohlásil o tom všem Donald Trump. Prý, pokud je pravdou ono ovlivnění Putinem, to pak jen ukazuje na neschopnost demokratů uhájit své informace a údajně i dodal: co by to mohlo znamenat, kdyby se Clintonová stala prezidentkou, si prý ani neumí představit…

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 94 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


kafrmi
2017-01-11 15:16
Lezdozadečkové byli vždycky, ale s těmi se musí většina společnosti
vyrovnat.
pleningeri
2017-01-11 09:27
Politici zemí střední a východní Evropy (poníženě) žádají
Donalda Trumpa nerušit protiruské sankce, neoslabovat transatlantické
vazby, ... Pod "zvacím dopisem" je i podpis Karla
Schwarzenberga, Alexandra Vondry, Mikuláše Dzurindy, ...
"http://www.washingtonpost.com/r/2010-2019/WashingtonPost/2017/01/10/E
ditorial-Opinion/Graphics/Letter_to_Trump.pdf"
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.