Voda nad zlato

I u nás již státní úředníci pochopili, že je třeba se intenzivně zabývat nastupujícími vedry, suchem a přívalovými srážkami. Odborníci konstatují, že dešťová voda bude v Evropě čím dál vzácnější a měla by zůstat tam, kde spadla a vrátit se pak do přirozené cyklace. A co to vlastně znamená? Podněty jsou různé, například budovat v centrech měst a jejich ulicích místa s přírodní zelení, kam se voda vsákne, dále pak nadzemní a podzemní plastové nádrže. Jde totiž především o to, jak bude možné tyto plochy užít k vsáknutí či zadržení dešťové vody a dosáhnout také zpomalení odtoku do existujících kanalizací.

Dešťová voda se dnes většinou považuje za problém způsobující místní záplavy, proto města i obce hledají možná řešení rychlého odvodnění. V zahraničí však prosazují zcela jiný postup. Podle nich voda, která rychle odteče, bude pravděpodobně následně chybět. Nejsou ani zanedbatelné ekonomické přínosy v rámci využití dešťové vody. Dá se v mnoha případech využít jak v domácnostech, tak obcích i městech. Některá města v naší zemi se již tímto problémem začínají fakticky zabývat.

Průměrná teplota v létě poroste nahoru, a tak se musíme zabývat novým problémem, který jsme prakticky dosud nepotřebovali řešit. Sucha a následně nedostatek vody může způsobit velké problémy, proto věřme, že informace o tom, že pro radnice má stát dát na nové projekty jednu miliardu korun a na stavby bytových domů sto milionů, je reálná. Bez pomoci státu budou mít totiž města, obce i soukromníci problémy, které nemohou v žádném případě zvládnout sami.

Josef NEKL


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 17 hlasů.

Josef NEKL

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


kafrmi
2017-01-11 11:34
To, že je voda nad zlato věděli zahraniční podnikatelé dávno,
akorát u nás to nikdo z těch borců nevěděl a tak platíme za opravy a
údržbu a za vodu berou prachy oni.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.