Záběr z vystoupení

Přijíždí Čínský národní cirkus

Velkolepou originální akrobatickou show budou moci od neděle spatřit návštěvníci v pěti českých a moravských městech pod názvem »Grandhotel Hong Kong«. V novém programu se představí vrcholní čínští cirkusoví umělci.

Základy nového originálního programu tvoří osm forem čínského akrobatického umění, jež vznikly v období vlády dynastie Han. Představí vzpírání, odvážná čísla, k nimž patří také provazochodectví či akrobacie na visutém laně, chybět nebude tradiční manipulační umění, k němuž se řadí také žonglování či točení talířů. Návštěvníci budou moci ocenit pověstnou asijskou vnitřní sílu, tedy Chi Kung. Díky ní se akrobaté stávají imunními například vůči čepelím dýk. Divák spatří také až neuvěřitelné výkony hadích mužů či žen, nejrůznější stoje na rukou či salta, ovšem též kouzlení a Chiao Ti, tedy zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových číslech a tancích.

»Po loňském úspěchu vyprodaného turné Chinatown soubor tentokrát připravil novou velkolepou podívanou, jež vychází z tradičního palácového umění starobylé Číny,« sdělil nám za pořadatele evropského turné Janis Sidovsky. »Jednotlivá čísla vyprávějí krátké příběhy z prostředí viktoriánského grandhotelu Hong Kong. Kombinují moderní tanec s východní filozofií. Krásná dívka jako had, elegantní akrobat v neuvěřitelném čísle akrobacie na rukou, charismatičtí žongléři s obrovskými vázami, klauni a akrobaté – to vše jsou jen výseče mozaiky, tvořící jedinečný celek pitoreskního grandhotelu Hong Kong.«

Mistři akrobacie, jejichž čísla spojuje působivá choreografie, letos postupně navštíví Pardubice (15. 1.), Ostravu (16. 1.) a Brno (17. 1.), následovat budou dvě představení v pražském Kongresové centru (18. a 19. 1.). Turné po naší republice čínští umělci zakončí 20. ledna v Českých Budějovicích.

»Čínská akrobatická tradice se prosadila jako samostatně respektovaná umělecká forma, jejíž obliba trvá už dva tisíce let,« dodal v zastoupení pořadatelské agentury Ticket Art Janis Sidovsky.

Vstupenky v cenových relacích od 390 Kč jsou v prodeji v běžné předprodejní síti. Pořadatelé upozorňují, že začátky představení budou již od 19 hodin.

(the)

FOTO – archiv


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.1, celkem 14 hlasů.

(the)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


kafrmi
2017-01-11 11:22
Americký klaun odjíždí a Čínský cirkus přijíždí, jak se to
rýmuje.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.