Strýcová bude hrát v Sydney o finále

Barbora Strýcová postoupila do semifinále tenisového turnaje v Sydney. V generálce na Australian Open zdolala bývalou světovou jedničku Dánku Caroline Wozniackou 7:5, 6:7 a 6:4. V horkém počasí strávily hráčky na kurtu přes tři a půl hodiny. O postup do osmého finále v kariéře a prvního na australské půdě bude Strýcová usilovat v duelu s vítězkou zápasu mezi turnajovou dvojkou Agnieszkou Radwaňskou z Polska a čínskou kvalifikantkou Tuan Jing-jing.

Strýcová mohla zápas s Wozniackou ukončit již ve druhém setu, který dospěl do tie-breaku, v němž si česká tenistka vypracovala vedení 5:0. Světová dvacítka však vyrovnala na 5:5 a nakonec zkrácenou hru získala v poměru 8:6.

V třetí sadě si česká tenistka, která je v žebříčku o jedno míst výš, hned na úvod prohrála podání. V šestém gamu si ho vzala zpět, ale vzápětí přišla o další servis. V dalším průběhu si nedokázala udržet podání Wozniacká a Strýcová při jejím servisu proměnila druhý mečbol.

»Jsem úplně vyčerpaná. V takovém vedru jsem asi ještě nehrála,« uvedla v rozhovoru na kurtu Strýcová, která porazila Wozniackou potřetí v sedmém vzájemném utkání. Předloni právě v Sydney jí Dánka zápas vzdala.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.