Masivní expanze on-line nákupů

Tržby v maloobchodě se v listopadu uplynulého roku podle včera zveřejněných údajů Českého statistického úřadu zvýšily meziročně o 7,9 procenta.

Statistici v souvislosti s výsledkem upozornili, že v uplynulém roce měl listopad o jeden pracovní den více než listopad roku 2015.

Tržby za prodej pohonných hmot podle ČSÚ vzrostly o 6,5 %, za prodej nepotravinářského zboží o 12,1 % a potravin o 2,3 %.

Růst zaznamenaly všechny hlavní sortimentní skupiny prodejen. Tradičně dominovaly nákupy zboží přes internet, jež zvýšily tržby internetových a zásilkových obchodů o 32,3 %. »Je zřejmé, že stále více spotřebitelů přesměrovávalo svoje nákupy vánočních dárků z kamenných obchodů na síť,« podotkl k tomu pro Haló noviny analytik ČSOB Petr Dufek.

Cenový deflátor (poměr vývoje cen a tržeb) ke stejnému období předcházejícího roku bez vlivu DPH činil 100,3 % a byl ovlivněn zejména vyššími cenami v prodejnách potravin, výrobků pro kulturu, sport a rekreaci, oděvů a obuvi, farmaceutického, zdravotnického a kosmetického zboží. Naopak ceny klesly za pohonné hmoty a počítačová a komunikační zařízení.

Tržby za prodej a opravy motorových vozidel vzrostly meziročně o 9,9 %, v tom za prodej motorových vozidel včetně náhradních dílů o 11,6 % a za opravy o 3,5 %.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.