Hon na čarodějnice II.

Ruská rozvědka podle amerických zdrojů shromáždila na budoucího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa kompromitující materiál osobní i finanční povahy.

Dokument amerických tajných služeb, jehož pravost nebyla potvrzena a o němž informují americká média, tvrdí, že Moskva chtěla Trumpa v budoucnu vydírat. Kreml sběr kompromitujících dat odmítl jako nesmysl a Trump zprávy o své možné kompromitaci označil za politický hon na čarodějnice a za pokus snížit význam jeho volebního vítězství.

Několik hodin po prvních informacích, že američtí zpravodajci seznámili Trumpa s existencí kompromitujícího spisu, server BuzzFeed zveřejnil dokument amerických tajných služeb, přestože redakce připustila, že jsou důvody pochybovat o pravdivosti jeho obsahu.

Dokument publikovaný serverem BuzzFeed se například zmiňuje o Trumpově večírku s prostitutkami v prezidentském apartmá moskevského hotelu, kde dříve nocoval dosluhující šéf Bílého domu Barack Obama, o magnátově korupčních aktivitách v Číně a v dalších rozvíjejících se zemích či o schůzce Trumpova právníka Michaela Cohena s ruskými představiteli v Praze.

»Falešné zprávy - naprostý politický hon na čarodějnice,« napsal Trump na twitteru. Zároveň sdílel Cohenův tweet, ve kterém právník k fotografii svého pasu připsal, že nikdy nebyl v české metropoli.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 18 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


kafrmi
2017-01-12 15:04
Každý inteligentní člověk ví, kdo za tím stojí. Jinak pěknej
obrázek, za ten by se nemusela stydět ani ČT.
Reklama
Reklama

Reklama