Kampaň k Mezinárodnímu dni žen a dívek ve vědě

V sobotu 11. února 2017 si již podruhé připomeneme všechny ženy a dívky působící ve vědě na celém světě. Na sklonku roku 2015 Valné shromáždění OSN rozhodlo označit právě tento den Mezinárodním dnem žen a dívek ve vědě. NKC (Národní kontaktní centrum) – gender a věda SOÚ AV ČR, v. v. i., (NKC) se k tomuto dni připojí realizací online kampaně, která má za úkol zviditelnit přínos vědkyň pro českou a světovou vědu a která potrvá od 1. února 2017 do 11. února 2017.

Kampaň s názvem #mojeoblibenavedkyne bude probíhat na sociálních sítích, zejména na Facebooku a facebookové stránce Moje oblíbená vědkyně. V rámci kampaně budeme vyzývat jednotlivce/kyně z řad odborné i nejširší veřejnosti, aby se vyfotili se jménem své oblíbené vědkyně, kterou považují za významnou vzhledem k jejímu vědeckému či obecně společenskému přínosu, a tuto fotografii pak umístili na naši facebookovou stránku se stručným vysvětlením. Mimo fotografií vítáme také použití krátkého videa.

»Jako #mojeoblibenavedkyni jsem si vybrala Ulrike Feltovou, protože dělá parádní vědu, vybudovala skvělou katedru na Vídeňské univerzitě a má úžasně ironický smysl pro humor,« říká k Dni OSN 2017 vedoucí NKC – gender a věda Marcela Linková. Ke kampani se mimo jiné připojí významné osobnosti jak z oblasti vědy, tak i mimo ni, jako například předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová, vedoucí pražské pobočky OSN Michal Broža, zástupce z Technologické agentury Marcel Kraus, Rút Bízková, vědkyně Kateřina Falk, zástupci z francouzské a americké ambasády aj. Do kampaně se mohou zapojit i lidé z řad novinářů a veřejnosti. Budeme rádi, když se zapojíte i vy. Vaši fotografii či video můžete pořídit sám/sama, např. mobilem nebo vlastním fotoaparátem a také je na Facebook nahrát, nebo nám fotografii můžete poslat e-mailem. Takto pořízené fotografie a videa se na Facebook budou nahrávat průběžně až během kampaně.

Tato kampaň může být pěknou příležitostí poukázat na vědkyně známé i méně známé, jejichž činnost považujete Vy osobně za významnou.

(za)

FOTO - NKC - gender a věda


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 7 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.