Ilustrační FOTO - Pixabay

Pod palbou okolí nemocnice i školy

V posledních dnech a hodinách zesílily útoky ukrajinské armády proti území Luhanské lidové republiky (LLR) a Doněcké lidové republiky (DLR).

Nejenže ukrajinská armáda stále používá Minskými dohodami zakázané těžké zbraně, ale pokouší se i neustále proniknout na území lidových republik. Všechny dosavadní pokusy o proniknutí však vždy skončily neúspěchem a mnoha zbytečnými ztrátami na životech mladých ukrajinských vojáků. Ztráty na životech se množí i na straně bojovníků i civilního obyvatelstva lidových republik. Jen v noci na 30. ledna zahynulo nejméně 25 ukrajinských vojáků a 10 bojovníků lidových republik. Mezi nimi zahynul dne předtím i další z významných velitelů bojovníků DLR Ivan Balaka, zvaný Grek. Ukrajinci pokračují i v ostřelování obytných domů a objektů infrastruktury. Předposlední lednový den byl zvlášť tragický pro obyvatele severních čtvrtí Makejevky. Dopoledne bylo ostřelováno okolí školy a nemocnice ve městě. Po třech výbuších blízko školy bylo vyučování ve škole přerušeno, děti začaly křičet. Byly i s učiteli rychle evakuovány do krytu. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Hůře to dopadlo u nemocnice. Střely dopadly do kotelny u nemocnice, stálo to dva lidské životy, další dva lidé byli zraněni. Ostřelovány byly i okraje Doněcka (tam po mnoha měsících musela být na mnoha úsecích přerušena tramvajová, trolejbusová a autobusová doprava), Jasinovaté, Gorlovky, Debalceva, Pervomajky, Irmina, Stachanova i mnoho dalších míst na linii fronty. Byla ostřelována i filtrační stanice u Doněcka, při jejímž poškození by hrozil únik chlóru. Odvetné údery bojovníků z LLR a DLR v počátku nebyly žádné nebo jen sporadické. V neděli však mohutnost odvetných úderů překvapila mnohé. Za jediný večer bojovníci vypustili po ukrajinské armádě více střel než za celý předešlý měsíc. I to svědčí o tom, že trpělivost bojovníků a víra v plnění Minských dohod Ukrajinci je u konce.

Ukrajinci se nedopouštějí válečných zločinů jen proti obyvatelům lidových republik. Před několika dny bojovníci nechvalně známých praporů zahájili blokádu železničních tratí z LLR a DLR na Ukrajinu, kterými byly zásobovány uhlím ukrajinské elektrárny. Na jednom místě byly dokonce rozřezány koleje. Blokáda je uskutečněna v rámci snahy úplně přerušit veškeré hospodářské vztahy Ukrajiny s lidovými republikami. Jenže nedostatkem kvalitního donbaského uhlí budou brzy trpět obyvatelé Ukrajiny, kterým hrozí přerušení dodávek elektřiny a tepla. To je skutečná genocida vlastního obyvatelstva.

Jaromír VAŠEK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 56 hlasů.

Jaromír VAŠEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


RodRostislav
2017-02-03 09:14
Z Naší Nezávislé Veřejnoprávní TV slyšíme pravý opak. Jsem
zvědav, kolik pravdy do veřejného života vnese Nový Ouřad Pro Pravdu.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.