Přes rok o předražení věděli, až nyní konají

Od září 2010 odborníci, vedení kraje a veřejnost věděli, že výstavba nového mostu v Brandýse nad Labem, pro níž se rozhodl Středočeský kraj, je oproti rekonstrukci stávajícího dražší asi o 100 milionů korun, přesto se ve věci koná až nyní.

Na levnější možnost řešení nevyhovujícího mostu poukázala studie Ivana Šíry v září 2010. Petici »Zachraňte 100 milionů – opravte historický most v Brandýse« podepsaly do února 2011 dva tisíce obyvatel města a okolí. O případu informovala Česká televize v březnu 2011 a tehdy také obdržel Šírovu studii ředitel Úřadu regionální rady soudržnosti Tomáš Novotný.

** **

Ani on, ani starosta Brandýsa Ondřej Přenosil (ODS) či od minulého měsíce již bývalý vedoucí odboru dopravy Středočeského kraje Libor Čihák však, dle Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR (ASORKD), nic neučinili.

Podle viceprezidenta ASORKD Martina J. Kadrmana vyvíjel snahu o přepracování projektu pouze náměstek hejtmana Robin Povšík, který dnes prohlašuje, že předraženou verzi prosazoval sám hejtman David Rath (ČSSD).

Úřad regionální rady soudržnosti nyní našel v projektu chyby a Středočeskému kraji neproplatil 15 mil. Kč, neboť nebyly podloženy konkrétními nákladovými položkami. Novotného tvrzení, že Úřad neměl odborníky k posouzení celého případu, dobrovolné občanské sdružení ASORKD odmítlo s poukazem, že jimi disponuje třeba i ono samo.

(kru)Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 25 hlasů.

(kru)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pavelkristian
2012-06-05 08:28
Rath je v base, tak do něj kopnem a svedeme všechno na něj.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.