ČSSD tři roky spala?

Jinak si neumím vysvětlit jejich programový výstřel, kterým chtějí zavést sektorovou daň. Nápad je to chvályhodný – i KSČM je názoru, že by se bankovní sektor a nadnárodní korporace, které mimochodem pravidelně vyvádějí příjmy do zahraničí a okrádají tak český stát a jeho občany, měl konečně podílet na financování veřejných statků. Ptám se ale, co sociální demokraté dělali více než tři roky ve vládě? Zdanění bank a bankovních operací má KSČM ve svém volebním programu už dlouho. Je nestydatost, že v době, kdy si všichni utahovali opasky, bankovní sektor produkoval zisky v řádech desítek miliard. Tyto zisky mimochodem odcházely do zahraničí, neboť Česká republika v podstatě nemá jedinou českou banku – je dobré si také připomenout, že bankovní sektor privatizovala ČSSD. Do zahraničí jej předala ve výborné kondici, neboť rizikové a nedobytné pohledávky byly sanovány státem, rozumějte – zaplatili je daňoví poplatníci.

Ne, ČSSD tři roky nespala. Jen si její představitelé v teple vládních křesel ze svého programu nic nedělali. Až výsledek krajských voleb, který může být předzvěstí pádu volebního výsledku ve volbách parlamentních, jim pomohl si uvědomit, že masa občanů má přece jenom větší sílu než pár bankéřů. Být voliči, tak si ale na tyto výkřiky sociálních demokratů dávám obrovský pozor. Neříkala náhodou ČSSD, že chce zastavit církevní restituce? Nepředstupovali náhodou jejich kandidáti s tím, že chtějí vytvořit první českou komerční banku, aby pak jejich ministr vnitra Chovanec nadbíhal ČSOB kvůli prodloužení kontraktu s Poštovní spořitelnou, na kterém vydělá hlavně ČSOB?

Abych nekritizovala jen sociální demokracii, musím říct, že jsem v Otázkách Václava Moravce sledovala s pozvednutým obočím, jak ministr Babiš mluví o nutnosti snížit ceny za data v České republice. Copak mu byly téměř čtyři roky málo, aby to změnil? Pokud tedy máme být svědky takové nesmyslné kampaně vedené ve vládě, která už nedokáže nic pozitivního přinést voličům, měli by se poslanci zamyslet a podpořit návrh KSČM na rozpuštění Poslanecké sněmovny.

Kateřina KONEČNÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 37 hlasů.

Kateřina KONEČNÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


2alsata
2017-02-16 20:09
Až bude blíže k volbám, tak si ČSSD možná vzpomene, že před
minulými volbami něco slibovali ohledně církevních restitucí, pokud
jim to ovšem KDU-ČSL nezakáže.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.