Divoká přestřelka v Pardubicích vyzněla lépe pro Piráty

Třinec snížil náskok Liberce, třetí je už Mountfield

Hokejisté druhého Třince přerušili ve středečním 46. kole extraligy čtyřzápasovou vítěznou sérii Olomouce a v prvním vystoupení po reprezentační pauze zdolali Hanáky 3:2. Snížili tak náskok vedoucího Liberce na šest bodů. Přímý souboj o průběžnou třetí příčku zvládl lépe Hradec Králové, který vyhrál na ledě Sparty v libeňské O2 areně 5:2. Bitvu o upevnění pozice na hraně desítky zvládla v Plzni lépe Mladá Boleslav.

Třinečtí si proti Hanákům připsali čtvrtou výhru v sezoně. Favorit vedl i díky trefě Bohumila Janka od červené čáry už 3:0, ale Hanáci v závěru duel dvěma góly zdramatizovali. Na premiérovou extraligovou branku Jakuba Galvase už ale žádný z jeho spoluhráčů nenavázal a Olomouc po čtyřech vítězstvích v řadě nebodovala.

Královéhradečtí hokejisté mají po vítězství před Pražany tříbodový náskok. Mountfield sice prohrával 1:2, ale k obratu mu pomohl dvěma góly v přesilovkách útočník Tomáš Knotek. »Věděli jsme, v jaké situaci jsme my i Sparta, že máme stejně bodů. Na Spartě se nevyhrává každý den, i když my jsme tu dvakrát vyhráli. Oni nás ale zase dvakrát porazili doma. To je ale spíše náhoda. Dnes jsme měli štěstí na začátku, kdy na nás Sparta vlítla a my jsme to ustáli. A nakonec otočili,« řekl po utkání Knotek.

Mladá Boleslav vyhrála přímý souboj o devátou příčku na ledě Plzně 2:1, bodovala pošesté za sebou a svého soupeře předstihla v tabulce. Vedoucí branku Bruslařského klubu zaznamenal již v první třetině ve vlastním oslabení Tomáš Hyka, vítěznou trefu Středočechů pak v úvodu třetí třetiny obstaral Tomáš Urban. Snížení Petra Kadlece při závěrečné plzeňské hře bez brankáře přišlo příliš pozdě.

Hokejisté Vítkovic vyhráli na ledě posledních Karlových Varů 5:3. Energie vedla v polovině první třetiny už 2:0, ale Ostravané si i díky dvěma gólům a asistenci útočníka Romana Szturce upevnili pozici v desítce.

Chomutov zvítězil v bláznivém utkání na ledě Pardubic 7:4. Piráti porazili předposlední Dynamo poprvé v sezoně a dotáhli se bodově na šestou Kometu Brno, když zlomili zápas na svou stranu zejména ve druhé třetině. Ta nabídla celkově sedm branek, oba týmy se navíc trefily při vlastním oslabení. Utkání přineslo také šarvátku mezi domácím Davidem Tomáškem a Brettem Flemmingem.

Chomutovský obránce chvíli předtím fauloval Petra Čáslavu a zápas tímto momentem pro oba hráče skončil. Čáslava má po ostrém zákroku nadvakrát zlomený nos a těžký otřes mozku.

Litvínov porazil Brno 5:3. Kometa vedla 2:0 a 3:1, ale Severočeši ji nakonec poprvé v sezoně obrali o všechny body, především zásluhou třetího dějství, jež vyhráli 3:0. Přímý souboj o pátou příčku rozhodl trefou ze začátku 54. minuty útočník Martin Hanzl. Dva góly dal v dresu vítězů zkušený obránce Karel Pilař.