François Fillon. FOTO - Atlasinfo.fr

Vyšetřování pokračuje

Francouzská justice ve čtvrtek sdělila, že se rozhodla pokračovat v předběžném vyšetřování prezidentského kandidáta pravice Françoise Fillona.

Mnohá zjištění ohledně podezření, že Fillon pochybil při zaměstnávání své ženy a dětí coby parlamentních asistentů, neumožňují nyní případ odložit, vysvětlila s odvoláním na policejní zprávu finanční prokuratura, která se podezřením ze zneužívání státních peněz zabývá.

Fillon vyjádření prokuratury odsoudil. »Nepřineslo nic nového. Toto oznámení je jen sdělení, které živí média. Nijak to neoslabuje mé odhodlání (kandidovat),« řekl listu Le Figaro politik.

Na závěr policejního vyšetřování prokuratura rozhodne, zda případ odloží, zahájí formální vyšetřování jmenováním vyšetřujícího soudce, nebo pošle Fillona rovnou před soud. Kdy se tak stane, není jasné, přičemž toto rozhodnutí může významně ovlivnit blížící se jarní prezidentské volby.

Fillonovi kritici z řad spolustraníků soudí, že aféra natolik poškodila jejich kandidáta, že už nemá šanci vyhrát. Podle nejnovějších průzkumů by v prezidentských volbách nyní zvítězil centrista Emmanuel Macron, který byl kdysi ve vládní Socialistické straně a loni založil vlastní hnutí Vpřed. To potvrdila i anketa, jejíž výsledky včera zveřejnil list Le Monde.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.