Anonym ohlásil bombu na Ruzyni, provoz letiště je omezen

Anonymní telefonát ve čtvrtek večer oznámil uložení bomby na Terminálu 2 Letiště Václava Havla v Praze. Policie prostor evakuovala, objekt prohlížejí pyrotechnici a psovodi. Z terminálu, který je určen pro lety do zemí schengenského prostoru, dočasně nesmějí odlétat žádná letadla, řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Situaci řeší krizový štáb letiště.

Policisté postupují podle předem připravených scénářů podobných situací. »Bude provedena důkladná kontrola všech prostor za účasti psovodů a specialistů na vyhledávání výbušnin. Pokud prohlídka proběhne s negativním výsledkem, bude provoz na letišti postupně zcela obnoven. Nyní z Terminálu 2 neodletí žádná letadla,« uvedla mluvčí cizinecké policie, která má bezpečnost letiště na starosti.

Na letišti se okolo 20.00 sešel krizový štáb, který posoudí aktuální situaci a přijatá opatření či například to, jak policejní zásah ovlivní přílety letadel, řekl mluvčí letiště Michal Řehořek. Vzhledem k situaci se dá očekávat zpoždění letů z Terminálu 2. Terminál 1 určený pro spoje ze států nepatřících do Schengenu je podle něj otevřený.

V nejbližší době měla z druhého terminálu ruzyňského letiště odletět například letadla do Paříže, Düsseldorfu, Mnichova, Varšavy a dalších evropských měst.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2017-02-16 21:32
Vždyť je to Letiště obětí humanitárního bombardování.
Pojmenovávat cokoliv po masovém vrahovi a válečném zločinci je
opravdu nechutné.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.