Reklama
--> 

Protiruské rozhodnutí

Rozhodnutí litevských úřadů pozastavit v zemi na tři měsíce vysílání ruské televize RTR Planeta kvůli »podněcování k nenávisti« není v rozporu s evropským právem. Rozhodla o tom Evropská komise (EK). Je to už podruhé, kdy komise potvrdila tříměsíční pozastavení vysílání této televize. Poprvé se tak stalo v roce 2015.

»Vyjádření pronesená v některých pořadech RTR Planeta se částečně vztahovala k pokračující vojenské konfrontaci s ruskou účastí, obsahovala jednoznačné hrozby okupací či zničením jiných zemí, včetně států Pobaltí,« tvrdí v odůvodnění své zprávy EK. Důsledkem tak podle unijní exekutivy mohl být růst napětí v Litvě. Litevský regulátor informoval komisi o tříměsíčním opatření loni v prosinci, krok platí do 21. února. Komise situaci posuzovala na základě ustanovení směrnice o audiovizuálních službách, která zakazuje šíření nenávistných projevů. »Litva prokázala, že zde existovalo zřejmé, vážné a hluboké porušení zákazu podněcování k nenávisti,« prohlásila komise.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.6, celkem 23 hlasů.

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama