Ledový dům

Finalistky České Miss v Tatrách

Soutěž krásy Česká Miss nabírá oproti předchozím ročníkům úplně nový směr. Vtahuje veřejnost do dění, sdílí zákulisí soutěže, připravuje vlastní několikadílný pořad Hledá se Česká Miss a finalistky na aktuálním soustředění ve Vysokých Tatrách zažívaly vskutku ojedinělé okamžiky.

Už cesta vlakem v uniformách Českých drah byla zážitkem pro dívky i pro cestující. Na jejím konci bylo ubytování v luxusním wellness hotelu v Tatranské Lomnici. Ale to hlavní přišlo následně. Krásky v tomto týdnu absolvovaly horskou procházku, návštěvu Tatranského ledového dómu či vaření pod dohledem Gabo Kocáka. Uznávaný šéfkuchař si se svým týmem připravil pro finalistky České Miss několik úkolů. Dívky tlačily z ryb kaviár, filetovaly pstruhy, porcovaly kuřata, otevíraly ústřice i vyráběly čokoládové pralinky. Nejnáročnější bylo porcování ryb a otevírání ústřic, ale u některých finalistek se jako nejméně příjemná ukázala samotná degustace ústřic. Ústřice se jedí syrové, bez jakékoliv úpravy, a i když se jedná o nesmírnou delikatesu, pro mnoho slečen bylo ochutnání živé ústřice nelibé.

Vaření pod dohledem Gabo Kocáka

V rámci programu s dívkami pracuje mnoho odborníků a ve Vysokých Tatrách se jim věnují i mentorky, které si vybraly. Nechybí tak ani prostor pro vzdělávání dívek. Mentorky Aneta Vignerová, Tereza Fajksová, Eliška Bučková a Nikol Švantnerová podpořily své svěřenkyně nejen při focení či v kuchyni, ale průběžně dávají dívkám cenné rady, jak v soutěži krásy obstát co nejlépe.

V plavkách na sněhu

Největším oříškem pro šestnáct finalistek České Miss bylo bezesporu nezapomenutelné focení. V minus pěti stupních pózovaly pouze v plavkách na Skalnatém plese ve Vysokých Tatrách. Na celé focení dohlížela topmodelka Simona Krainová a radila budoucím modelkám, aby jejich fotky byly co nejlepší. Focení bylo náročné a horské podmínky poměrně drsné, ale finalistky byly v péči skutečných profesionálů a i výsledky samotného focení budou stát za to. Fotografie od Benedikta Renče je budou v budoucnosti provázet na jejich cestě za kariérou modelky.

»Focení bylo náročné, především proto, že se vstávalo poměrně brzy ráno, od šesti hodin už dívky líčil zkušený tým vizážistek z Make-Up Institute, v osm vyrážely připraveny na svah a focení bylo naplánováno na celý den na různých místech Skalnatého plesa. Venku mrzlo a hustá mlha chvílemi i zkomplikovala focení, ale početný a zkušený tým si s tím poradil a i finalistky byly šikovné. Bylo vidět, že to sice pro ně byl adrenalin, ale užívaly si to,« okomentovala focení v nadmořské výšce 1750 m n. m. ředitelka soutěže Česká Miss Eva Čerešňáková.

»Holky jsou pěkné, ale aby skutečně v modelingu uspěly, musejí na sobě ještě hodně zapracovat. Více cvičit a zbavit se celulitidy nebo v některých případech i několik kilo zhubnout, potřebují to a prospěje jim to,« zhodnotil dívky po náročném dnu stylista Filip Vaněk. To, aby na sobě kontinuálně pracovaly, vyžaduje i nový koncept soutěže. Z aktuálního počtu šestnácti finalistek se totiž do finále probojuje jen deset nejlepších. Průběžně ještě šest dívek soutěž opustí a veřejnost bude spolurozhodovat o tom, které to budou…

(koz)

FOTO – Miss Events/David VÁŇA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.5, celkem 8 hlasů.

(koz)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.