FOTO – motortrend.com

Vyšetřování se přesunulo do Audi

Němečtí vyšetřovatelé v tomto týdnu pokračovali v prohledávání kanceláří automobilky Audi v souvislosti s emisním skandálem mateřské skupiny Volkswagen.

Informovala o tom mnichovská prokuratura. Prohlídky zahájila ve středu ráno zhruba stovka vyšetřovatelů. Podle prokuratury vyšetřovatelé zabavili velké množství materiálu a vyslechli řadu lidí.

Německý list Handelsblatt uvedl, že terčem těchto razií se staly rovněž kanceláře americké právnické společnosti Jones Day, kterou koncern Volkswagen pověřil interním vyšetřováním skandálu. Volkswagen tuto informaci potvrdil a postup prokuratury neobvykle ostře kritizoval, píše agentura DPA.

»Považujeme kroky mnichovské prokuratury za po všech stránkách nepřijatelné,« prohlásil mluvčí Volkswagenu Eric Felber. Prohledávání právnické společnosti pověřené podnikem je podle něj v rozporu s právními zásadami vyšetřování.

Mnichovská prokuratura již ve středu oznámila, že její vyšetřování souvisí s prodejem zhruba 80 000 vozů Audi s naftovým motorem ve Spojených státech v letech 2009 až 2015. Existuje podezření, že auta byla vybavena softwarem, který umožňoval falšování emisních testů. Prodej na evropských trzích prý součástí vyšetřování není.

Volkswagen předloni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. V USA za to musí platit mnohamiliardové pokuty a odškodné. Audi nasazení nelegálního softwaru přiznala v listopadu 2015.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 6 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.