To je jako zakázat nošení lyží

Rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva bylo pro mne překvapující. Rozhodl totiž, že jedna rodina migrujících Kurdů, která si to zamířila z Maďarska přes nás do Německa, neměla být zadržena. Bylo to z naší strany prý protiprávní. Naše Cizinecká policie ji zřejmě měla pozdravit, »nabídnout rámě« a doprovodit až k našim západním sousedům. Cestou ji jistě měla pohostit a postarat se o všechny její potřeby.


Tentýž den jsem v České televizi uslyšel zpravodajství z nizozemských voleb. Geert Wilders nevyhrál - osobně jsem mu palce nedržel, nemám totiž rád skorofašisty. Jenže, co mě překvapilo, byla jednostranná informovanost naší »veřejnoprávní« a přiznávám, i některých dalších televizí. Prý vyhrálo prounijní směřování, směr, který ví, co jsou to lidská práva, co si uvědomuje, že lidem v nouzi se má pomáhat. Jenže, jde dnes v Evropě a priori o »lidi v nouzi«, nebo o ty, kteří natahují svou ruku, aby dostali víc a víc? Jde utečencům o práci, která »těm Evropanům« umožnila žít lépe, než tomu je v řadě muslimských zemí? O dodržování dávno vybojovaných pravidel – třeba o rovnosti mezi pohlavími? O svobodu, demokracii, toleranci? Ne, nevěřím. Tedy alespoň, pokud jde o většinu z těch, kteří se dobývají k nám. Často bez dokumentů, anebo s dokumenty falešnými. Mnozí dokonce s úkolem, jenž vůbec neodpovídá heslům »o pravdě a lásce«. Jejich cílem je džihád. Prý jde o nepatrné procento takto myslících z té masy, která proudila do Evropy a stále proudí. Co je to »nepatrné procento«? Uvádí se od čtyř do deseti procent, podle toho, jak která agentura či policejní experti ono číslo odhadnou. Jak čtyři procenta, tak procent deset je strašlivé číslo. Znamená tisíce těch, kteří sem přijeli škodit. Je čeho se bát. Ten, který tvrdí opak, je naivní, anebo pro své ideologické zaujetí není schopen pochopit souvislosti. Procenta pro Wilderse v Nizozemí byla varováním a vůbec nemyslím, že to bylo kvůli možnému vystoupení z Evropské unie. V sázce je víc. Dokonce to mohou být i naše životy.

A Evropská unie? Podle schválených dokumentů má naše Cizinecká policie právo vracet běžence do první země zachycení. V našem případě šlo o Maďarsko. To potom rozhodne. Aby však mohlo rozhodnout, musejí být běženci tam, kde nemají co dělat, nejdřív zadrženi. Nejdou do koncentráků. Není s nimi zacházeno, jako se Slovany, Židy a cikány zacházeli němečtí nadlidé.

A znovu se ptám: Co Evropská unie? Namísto ochrany hranic mezi ní a dalším světem existuje jen málo zábran. Navíc Německo, tedy paní kancléřka, migranty v prvopočátku přímo vítala. Proto sem začali masově přicházet. V desetitisících, či dokonce ve statisících, a »natahují ruce«.

A oni džihádisté, kteří mezi nimi beze sporu jsou, jednou budou na pokyn jednat. Ten pokyn nebude z Bruselu. A Brusel namísto rozhodnutí, jak i jim zabránit v přístupu do Evropy, dnes schvaluje omezit vlastnictví zbraní, jež nemusí být jen na obranu, ale jsou určené i pro sport a tradiční honitbu. To je jako kdybychom kvůli tomu, že se na sjezdovce zranilo několik lidí, zakázali pro jistotu nošení lyží na sněhovém povrchu.

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 78 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-03-20 17:07
Imigrace může být pouze legální. A tento stav se musí vynutit.
Absolutní prioritou musí být rychlé řešení příčín, byť
některé mají staleté kořeny.
Gartouzek
2017-03-20 12:29
Dobré zamýšlení.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.