FOTO - Halo noviny

Babiš: Lynčují mě!

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) napsal dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Stěžuje si v něm, že je lynčován. Babiš dopisem odpovídá na Sobotkovu výzvu k vysvětlení svých příjmů a finančních transakcí.

Sněmovna minulý týden Babiše vyzvala, aby do konce dubna vyvrátil vážná podezření z daňových úniků v souvislosti se svými obchody se skupinou Agrofert, kterou dříve vlastnil. Sobotka ve čtvrtek na sociální síti uvedl, že od Babiše očekává vysvětlení transakcí, které vyvolaly řadu vážných otázek.

Babiš v odpovědi uvedl, že podvod je trestný čin, u něhož o vině rozhoduje jedině soud. »Uvedeným bodem se tedy poslanci staví do role žalobce i policie, když mi nařizují, abych něco věrohodně vysvětlil. Obviňují mě bez důkazů a na základě lží titíž lidé, kteří mě chtějí i soudit,« napsal Babiš a dodal: »Je dopředu jasné, jak to dopadne. Poslanecká sněmovna mě zlynčuje!«. Někteří poslanci se podle něj snaží aféru zveličovat a natahovat v rámci předvolební kampaně.

Babiš rovněž uvedl, že na výzvu sněmovny bude v daném termínu, tedy do konce dubna, reagovat písemně.

Babiš Sobotku vyzval, aby se od štvanice na něj distancoval. »Distancujte se od neférového jednání Poslanecké sněmovny a nechte orgán k tomu příslušný, aby tato smyšlená podezření prošetřil, a to v souladu se zákonem,« vyzval Babiš premiéra. Co udělá, když tak Sobotka neučiní, Babiš v dopise ovšem neuvedl.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 25 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-03-22 09:45
Je to politický hyenizmus. Co však očekávat od hyen? Ne? Mně osobně
stačí sledovat jen tu jednu, byť se kryje netopýrem. Drzou, slizkou
falešnou, vlezlou a patřičně halasnou. S tou bych rozhodně nevyl. Už
jen jí na truc budu volit Babiše. Protože proti "netopýrovi"
je anděl, byť možná, z těch padlých.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.