FOTO-pixabay

Před 18 lety začalo »humanitární bombardování«

Do uloupení Kosova za pomoci Západu mělo Srbsko přes 10 milionů obyvatel. Nyní má o více než dva miliony méně. Srbsko se přitom muselo vyrovnat v srpnu a květnu roku 1995 s přílivem vyhnaných a oloupených Srbů z Chorvatska, kde žili po staletí, s následkem operací Bouře a Záblesk Německem masivně sponzorované a vyzbrojené chorvatské armády, a to za strategického velení americkými generály-žoldáky, za pomoci letectva paktu NATO.

Vše se to obešlo téměř zcela bez kritiky a sankcí Evropské unie a OSN. Z řádově 230 000 vyhnaných uprchlíků jich část přijala Srbská republika (Srbsko), část Republika Srbská v Bosně a Hercegovině (B&H). To se přitom jednalo o přijetí najednou, doslova ze dne na den, po akci chorvatské armády.

Po agresi NATO v roce 1999 a po konci zločineckého tříměsíčního bombardování, zabíjení a ničení infrastruktury Srbska letectvem NATO (tedy i letectvem »mírumilovné« Evropské unie), bez povolení Rady bezpečnosti OSN, bylo z Kosova doslova ze dne na den vyhnáno, oloupeno a uprchlo, aby zachránilo holý život, opět řádově na 230 000 Srbů a Romů, které během několika dnů přijalo bombardováním těžce poškozené Srbsko, tehdy téměř bez mezinárodní pomoci, kromě té ruské.

FOTO-pixabay

Zmije

V té době bylo, jak se udává, kosovskými Albánci povražděno i přes dalších 3000 Srbů a Romů. A teroristická organizace kosovských Albánců UCK zabíjela zajaté Srby a Romy, aby jim odebírala jejich orgány a prodávala je do zahraničí k transplantacím. Podle švýcarského vyšetřovatele Dicka Martyho v tom měl prsty i ze strany Anglie a USA všestranně podporovaný chráněnec Madeleine Albrightové Hashim Thaci, zvaný svými lidmi též »zmije«, v jednu dobu dokonce »premiér« Kosova, a nyní už prezident, kterého mělo čekat místo nejvyšších postů spíš vyšetřování a soud, leč jeho mocní ochránci (hlavně z USA) svého »hocha« neopustili. Vždyť udělá vše, co si od něho budou přát.

Tyto »kosovské vazby« a role při surové válce proti Srbsku v roce 1999 způsobily, že někdo v té době nazval paní Albrightovou »balkánskou řeznicí«. A je známo, že i Hillary Clintonová tehdy tvrdě nutila svého manžela, prezidenta USA Billa Clintona, aby Srbsko bombardoval. Paní Albrightová při tom vydělala nemalé peníze v rámci obchodů s komunikačními systémy Kosova. Úspěšně vydělával i velitel agrese NATO z roku 1999, generál Wesley Clark.

Zločiny v přímém přenosu

Čtyři roky (1995-99) Západem sponzorovaných a prováděných agresí v této části Balkánu znamenaly téměř půl milionu srbských oloupených uprchlíků pro Srbsko a Republiku Srbskou (B&H), dospělých i dětí, starých lidí. A také desetitisíce zraněných a povražděných. Srbsko bylo již »zvyklé« na přívaly uprchlíků, z valné míry Srbů. Ti prchali, aby zachránili holý život, ne z nějakých ekonomických důvodů.

I dnes se píše o masách uprchlíků, o jejich »invazi« do Evropy, i proto, že z nich je zřejmě větší část ekonomická a jen část prchá před hrůzami války v jejich oblastech, zatímco zcela nedávní srbští uprchlíci byli vyhnáni z Chorvatska a z oblasti Srbska zvaného Kosovo a Metochije - odkud museli utéci, aby zachránili holý život. Sponzory jejich strádání jsou ve významné míře různé západní státy (jejich vedení) - jako Německo, USA, některé státy Evropské unie a NATO vůbec.

A hlavní západní viníci moc pomoci neposkytují, vlastně skoro nic. Jen se jejich propaganda a jejich satelitní státy snaží, aby se o jejich zločinech moc nemluvilo. Odškodnil někdo z Chorvatska vyhnané a oloupené Srby v roce 1995? Zaplatil někdo něco Srbsku (bylo by to mnoho desítek miliard USD) za zničenou infrastrukturu země během zcela ilegálního kriminálního bombardování po dobu 78 dnů a nocí v devětadevadesátém? A pokrytci se diví, že země neprosperuje.

Dostali nějaké odškodnění potomci bombami NATO povražděných Srbů? Dostali něco zmrzačení nebo ti, co přišli o všechno? A co ti, kteří dostali leukemii nebo jiné zhoubné nádory následkem zločineckého použití munice s ochuzeným uranem (Američany v Srbsku, na Kosovu, v Bosně)?

Katastrofálně snížená prosperita dnešního Srbska je sice i následkem nemalé korupce a nepříliš schopných vlád (jakkoli zejména poslední dobou srbské orgány s korupcí transparentně bojují - pozn. red.), ale hlavně následkem ničení těmi tisíci tun »humanitárních bomb«, jak je tehdy nazval v pařížském Le Monde 29. dubna 1999 náš tehdejší prezident Václav Havel. Jen málo lidí si uvědomuje, že NATO svrhlo na Srbsko jen v roce 1999 mnohem více bomb, než v Afghánistánu, Libyi či Iráku!

Rajko DOLEČEK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 74 hlasů.

Rajko DOLEČEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2017-03-25 20:17
"Zásah byl problematický", to je dost nechutné vyjádření.
Komunisté se s excesy minulosti dokázali vyrovnat. Stoupenci kapitalismu
své zločiny popírají, nebo bagatelizují.
halonoviny
2017-03-24 21:39
Díky, Prchale, za uznání. Od vás jsou tyhle výpady skutečně poctou.
V opačném případě bych se nad sebou musel zamyslet... S těmi odkazy
je to horší - tehdy ještě nebyl tak rozšířený internet a v archivu
ČT už to taky nedohledáte - a na to spoléháte, co? Nicméně to, že
"humanista" Havel si dělal z úst cedník, lze doložit i na
bezpočtu dalších příkladů, takže nás nenachytáte:) A vás bychom
stejně nepřesvědčili, každý zdroj, který bychom uvedli, byste
pozurážel, takže... Nač s vámi ztrácet čas. Hezký víkend, R.
Janouch
halonoviny
2017-03-24 15:41
Jj, pěkně se Prchal chytil do své vlastní pasti. Onen výrok navíc je
prokazatelný naprosto. Havel ho opakoval několikrát! Dodnes slyším
Havla v ČT, jak vyzývá "k rozbombardování Bělehradu", a to
jako úplně první politik v oblasti. Papežštější než papež... R.
Janouch
joska.korinek
2017-03-24 12:46
Prchale, zastáváte se amorálního lháře Havla a kritizujete(?)
tehdejší vládu. Ne že bych se pana Zemana zastával, ale co by asi tak
zmohl kdokoliv jiný v případě, kdyby jej požádali(?) v momentě, kdy
už jsou letadla na cestě? Zbavte se té hloupé nenávisti k
předlistopadovému režimu a budete vidět lépe. Velkou část viny na
současné všeobecné mizerii mají lidé, uvěřivší tehdy havlům,
mezi něž jsem bohužel patřil i já.
yucon.fox
2017-03-24 12:22
Prchale, článek není od Kojzara, nýbrž od Dolečka. Asi máte rudo
před očima a nevidíte autora. Máte ale pravdu. Ano celá vláda s
představitelé obou komor PČR jsou de facto válečnými zločinci podle
tehdy platného zákona na ochranu míru. S nějakým mírem si ale NATO
vytírá pozadí, že?
hajek.jiri51
2017-03-23 12:04
A to vše v rámci protislovanského tažení Anglosasko-germánské
"nadřazené" rasy a jejich slovanských slouhů, kteří třeba
"jen" povolili přelety bombardérů našim vzdušným
prostorem. Můžeme se před Srby jen stydět.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.