Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Oscary pro psí krasavce

Dostihoví greyhoundi, vznešená a elegantní rasa. Všichni tito psi jsou vysocí, šlachovití, mrštní, štíhlí a velmi dobří běžci. Řeč je o Anglických chrtech. Ve středu proběhlo udílení cen Zlatý chrt - Golden Greyhound Awards, které se uskutečnilo na chrtím závodišti Greyhound Park Motol v Praze. Byli vyhlášeni nejúspěšnější dostihoví greyhoundi šampionátu Zlatý chrt roku 2016.

Tato velkolepá událost, pro kterou se již vžil název Chrtí Oscaři, se samozřejmě nemohla obejít bez českých celebrit, šampaňského, krásných žen, červeného koberce, zkrátka slavnostní atmosféry a všeho, co k ní neodmyslitelně patří. Vítězové celoroční chrtí soutěže, na předávání cen dorazili v luxusní limuzíně a pro ocenění si kráčeli po červeném koberci, jako skutečné světové hvězdy. Své výhry za vítězství převzali majitelé chrtů, kteří si své čtyřnohé mazlíčky navýsost hýčkají.

Zlaté sošky, tak zvané Chrtí Oscary v Greyhound Parku Motol letos předávala řada významných českých osobností. Zúčastnili se Monika Bagárová, Martin Dejdar, Kateřina Kaira Hrachovcová, Klára Doležalová, Barbora Mottlová, Denisa Nesvačilová, Lukáš Pavlásek, Andrea Verešová a Jolana Voldánová.

»Každý kontakt s těmito psími sportovci je pro mne zážitek! Chrti jsou mojí obrovskou vášní. Vždycky se mi tajil dech, když jsem viděla běžet greyhounda,« nadšeně pronesla moderátorka Klára Doležalová, která je také hrdou majitelkou chrta, ten se ovšem na závodění teprve chystá.

To herec a moderátor Martin Dejdar byl na chrtích dostizích nováčkem: »Chrtích dostihů se účastním poprvé, zatím jsem neměl takovou příležitost. Chrti na mě působí jako velice vznešené plemeno, zajímavá podívaná.«

Ve prospěch potřebným

Každý rok si členové České Greyhoundové Dostihové Federace vyberou některou z nadací, pro kterou se vítězný chrt vzdá své finanční výhry a prostřednictvím svého majitele předá tento dar ve prospěch potřebným. »Jelikož i můj greyhound před léty toto ocenění získal, rozhodl jsem se jeho finanční výhru věnovat na charitativní účely, a následně se z toho stala již desetiletá tradice prozradil prezident federace Zdenek Grondol.

V letošním roce velmistrovská výhra chrtí závodnice jménem Chandon ve výši 100 000 Kč poputuje na Nadační fond Andrey Verešové, který podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů. Fond všestranně přispívá ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí.

Tento ročník Chrtích Oscarů má jednu zvláštnost - šampionát fen oslavil dvě vítězky. Obě dosáhly shodného celkového počtu bodů za svá umístění v jednotlivých dostizích uplynulé sezóny. Taková dualita se v historii bodovacího dostihového šampionátu Zlatý chrt - Golden Greyhound ještě nestala. Jsou jimi nádherná černá fena ROSA Louise, která za své vítězství získala titul Zlatý chrt 2016 - Vítěz, a krásná žíhaná fenka Kinloch Chandon. Jelikož ta zvítězila tři dostihové sezony po sobě, dosáhla na nejvyšší titul Zlatý chrt 2016 - Velmistr.

(koz)

FOTO - Česká Greyhound Dostihová Federace


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(koz)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama