Zuzana Stirská, Karel Voříšek, Lucy Junk a Sacher dort

Moderátor Karel Voříšek pokřtil gospelový videoklip

Zpěvačka Zuzana Stirská, která už v jedenácti letech začínala v divadle Semafor, tam v roce 1999 založila první český gospelový soubor, jenž se aktuálně jmenuje Fine Gospel Time. Společně s ním dosud absolvovala stovky vystoupení u nás i v zahraničí, zato první videoklip pokřtila až nedávno. Čekání se vyplatilo – natáčel se v říčanském kostele, hrají v něm známé osobnosti, režíroval ho Tomáš Magnusek, stříhala držitelka dvou Českých lvů Ivana Davidová a jeho kmotrem se stal moderátor Karel Voříšek!

Slavný film Sestra v akci s úžasnou Whoopi Goldbergovou v hlavní roli jistě znáte. A hit I Will Follow Him stoprocentně také. Jen tak mimochodem – u nás ho nazpívala Judita Čerovská pod názvem Malý vůz, po čase ho převzala Ilona Csáková. Již několik let tuto píseň – s původním anglickým textem – velmi dobře interpretuje právě Zuzana Stirská a její Fine Gospel Time. Dokonce ji nahráli ve studiu a po čase se rozhodli doplnit ji obrazovým materiálem. Oslovili Tomáše Magnuska a společně s ním a jeho kameramanem zavítali do nádherného kostela v Říčanech u Prahy.

Richard Sacher dostal od dětí z dětského domova vlastnoručně vyrobenou sadu perníčků, nechyběla ani paní ředitelka.

Aby se diváci nenudili, pořídili si zpěváci různé převleky. Pozvání přijaly rovněž osobnosti různých profesí, které se ujaly role více i méně konzervativních diváků. Když si video I Will Follow Him pustíte na internetu, konkrétně na www.youtube.com, uvidíte v něm Jaroslavu Obermaierovou, Jiřího Štěpničku, Karla Vágnera, Zuzanu Baudyšovou, Pepu Fouska, Petra Jablonského, Vlastimila Harapese a další. Mezi nimi i moderátora Karla Voříška, jenž toto vydařené audiovizuální dílko pokřtil – společně s Ivanou Davidovou – v pražském klubu Golden WingZ v Polské ulici. A během hudebního vystoupení si dokonce se souborem i zatančil! »To mi jde asi tak desetkrát lépe než zpěv,« zasmál se.

Nejdivočejším hercem byl Richard Sacher

Večírek s názvem Gospelová ALL TV párty pohotově uváděl spisovatel, moderátor a zpěvák Richard Sacher, který se zároveň stal třetím kmotrem. Ve videoklipu k písni I Will Follow Him hraje jednu z nejodvázanějších rolí, kdy tančí uprostřed kostela a mává přitom polštářem nad hlavou! Příjemný mejdan v klubu Golden WingZ zorganizovala internetová televize ALL TV v čele se svojí mediální tváří, zpěvačkou Lucy Junk. Ta byla – ostatně jako vždy – ozdobou večera, jenž měl charitativní kontext. Umělci i organizátoři totiž podpořili děti z dětského domova v Krásné Lípě.

»Ráda bych vás pozvala na příští Gospel Time Party, která se uskuteční v neděli 23. dubna od 19 hodin v divadle Rokoko na Václavském náměstí, a také na premiéru svého komorního recitálu s klavírem a dvěma muzikanty. Ta se bude konat ve čtvrtek 4. května od 19 hodin v divadle Semafor,« vzkázala čtenářům »malá dáma s velkým hlasem« Zuzana Stirská.

(koz)

FOTO – Dušan PROUZA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 3 hlasy.

(koz)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.