Reklama
--> 

Alexandrovci opět v reprezentativní podobě

Zástupci světoznámého ruského souboru Alexandrovci včera informovali o nadcházejícím uměleckém turné po ČR. Uskuteční se od 10. května. Poprvé se těleso v novém složení představí ve Zlíně. Následovat budou vystoupení v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni a Praze. Pro velký zájem publika se ve čtyřech našich městech uskuteční během jednoho dne dvě produkce.

Naposledy u nás těleso v dřívějším složení vystupovalo předloni u příležitosti 70. výročí osvobození a ukončení druhé světové války. Již na počátku letošního ledna, tedy nedlouho po kruté události, kdy většina umělců zahynula během vánoční letecké katastrofy, vedení souboru závazně oznámilo, že se turné po českých a moravských městech uskuteční.

»Konkurzy byly náročné a probíhaly krátce po havárii. První slavnostní oficiální vystoupení se uskutečnilo v moskevském Kremlu 12. března,« uvedl včera v Praze šéf tělesa Michail Maruševskij. »Do konkurzu se přihlásily více než dva tisíce zájemců, převážně z vrcholných ruských profesionálních hudebních těles – například z operních divadel a špičkových orchestrů.«

Deníku Haló noviny Maruševskij dále řekl, že při přijímání nových členů byla zachovávána posloupnost a metodika, kterou se věhlasný soubor vyznačoval po celou dobu svého trvání, tedy sedmdesát let. »Hodnotili jsme nejen výkony, třeba hlasovou dispozici, ale také vizáž zájemců, jejich všeobecnou přizpůsobivost pro kolektivní činnost včetně předpokladů morálních,« upřesnil. »U některých jedinců se hodnotící tým sjednotil na svém konečném rozhodnutí již po deseti minutách, u jiných však zkoušky trvaly přes půl hodiny. Na jednu pozici se totiž v některých případech hlásilo až šedesát zájemců. U barytonistů jich bylo dokonce 360! Přijeli k nám dokonalí profesionálové z celé Ruské federace,« sdělil nám.

Vzhledem k provozním podmínkám museli Alexandrovci letošní vystoupení ve světě odmítnout, například turné do Číny a dalších asijských zemí. »Poprvé se těleso v novém obsazení v minulých dnech představilo v Turecku, úspěch byl velký,« dodal Maruševskij.

(the)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.9, celkem 53 hlasů.

(the)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama