Osmnáctku čeká ve čtvrtfinále Finsko

Čeští hokejisté zakončili své účinkování v základní skupině B světového šampionátu na Slovensku porážkou s Ruskem 4:5 v prodloužení. Přes naději na druhou příčku skončili svěřenci kouče Václava Varadi předposlední čtvrtí a ve čtvrtečním čtvrtfinále je čeká obhájce zlata Finsko, které dosud neztratilo ani bod.

»Bod s Ruskem je samozřejmě malý progres, ale takhle jsem si to nepředstavoval. Do poslední minuty jsme se rvali o druhé místo ve skupině, ale dopadlo to špatně,« mrzelo po utkání trenéra Varaďu.

Čeští mladíci s Paterou v brance a přeskupenou sestavou drželi s Rusy prvních deset minut bezbrankové skóre, jenže pak se jako první v utkání provinil proti pravidlům Safin a Rubinčik už po 23 vteřinách ranou od modré čáry trestal. Varaďův výběr pak sám přesilovku nevyužil, ale v signalizované početní výhodě se dostal před gólmana Žukova Kvasnička a precizním blafákem do bekhendu vyrovnal.

Po šancích na obou stranách v úvodu druhé části, které měli Lipanov a Chytil, vrátil sborné vedení krátce před polovinou základní hrací doby pohotově tečující Šaškov. Následovala dvě po sobě jdoucí vyloučení na ruské straně a druhé z nich zužitkoval dobrou ránou z mezikruží Zadina. Těsně před přestávkou pak Patera skvěle vychytal Pereljajeva.

V nástupu do třetí dvacetiminutovky pykal Kaut a pouhou vteřinu po jeho návratu na led poslal Rusy potřetí v utkání do vedení Svěčnikov. Odpověď přišla tentokrát už za 80 vteřin, když vyrovnal Hrabík, jenž se prosadil opět během signalizovaného vyloučení na straně soupeře. Ve 49. minutě navíc dokonal obrat Kern. Jenže Safin pak neuspěl v šanci na zvýšení náskoku a Maximov 125 sekund před závěrečnou sirénou vyrovnal.

V prodloužení měl obrovskou možnost rozhodnout Nečas, ale nedal. Zápas tak ukončil až v 65. minutě svým druhým zásahem Rubinčik.

»V závěru jsme udělali hrubou chybu, když jsme nevyhodili kotouč z obranného pásma. Rusové toho využili a vyrovnali. Nakonec jsme se ještě v power play pokusili zvrátit zápas na naši stranu, ale nepovedlo se nám to. I ve druhé skupině jsou velmi silní soupeři, nám nakonec připadlo Finsko,« uvedl Varaďa.

Ve čtvrtfinále se utkají také Rusko s domácím Slovenskem, Kanada se Švédskem a Švýcaři s výběrem USA, který dominoval v naší skupině B a zatím je na turnaji stejně jako Finové stoprocentní.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 1 hlas.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.