Ohon brněnské vlasatice září zlatě

Hokejisté Komety Brno nastupovali do čtvrtého duelu s možností ukončit finálovou sérii play-off extraligy s Libercem a získat vysněný titul po dlouhých 51 letech. Povedlo se. Brněnští vyhráli 5:2 (0:0, 4:2, 1:0) a bilancují tak dvanáctý ligový titul v historii, když na ten poslední dosáhli v roce 1966 pod názvem ZKL.

Čekalo se, jak oba týmy přistoupí k »rozhodujícímu« zápasu série. Žádné vyčkávání či stavění obranných valů. Důležitost prvního gólu byla v úvodu cítit na hokejkách obou finálových rivalů. Navrch měli postupně domácí hokejisté. Elektrizující atmosféra vyprodané arény v modrobílých barvách byla tradičně pro Kometu šestým hráčem. Mužem číslo jedna byl ale v první dvacetiminutovce liberecký muž s maskou Ján Lašák, který zlikvidoval dvanáct střeleckých pokusů, včetně dvou vyložených příležitostí Hynka Zohorny a Ondřeje Němce.

Druhé dějství

K nádechu do utkání v podobě první trefy do černého měli na začátku druhé dvacetiminutovky opět domácí. Zaslouženě se také dočkali v čase 22:22. Po ose Martin Erat – Marek Kvapil prostřelil Lašáka druhý jmenovaný střelou z první z pravého kruhu. Nečekaně rychlá, tak trochu náhodná, o to více platná, byla liberecká odpověď. Prakticky hned po gólovém vhazování odpověděl střelou z těžkého úhlu Lukáš Krenželok. Kometa ale nepřestala zářit. Úsilí, koncentrace a psychická výhoda tří vyhraných zápasů v zádech na soupeře platila. Dva slepené góly v rozmezí 72 dvou vteřin po předbrankových tečích Alexandra Halleta a Marcela Hasčáka zápas posunuly do očekávané roviny. Euforii domácích nepřibrzdila ani následná korekce hostujícího Jakuba Valského. Poslední slovo měl totiž ještě do druhé sirény po doslova už mistrovské akci Martin Erat.

Dvacetiminutová tečka

Jen málokdo pochyboval před závěrečnou částí o brněnském úspěchu. Liberec se změnou v kleci, s Romanem Willem, neměl na hokejkách už platnou odpověď. Kometa se zjevnou snahou kontrolovat vývoj, přesněji náskok, dohrávala zlatý souboj v čele s hvězdným gólmanem Markem Čiliakem a gólovou tečkou do prázdné branky z hole Jakuba Krejčíka.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.