Překvápko

Mnozí evropští politici dostali s tureckým referendem o praktickém návratu k sultanátu pěknou ťafku. Především mohli vidět, že je vlastně nikdo vůbec nebere vážně, a také si mohli všimnout, že jejich představa o světě je pomýlená a vylhaná. Pokud tedy ještě mají alespoň trochu té sebereflexe.

Nechci rozebírat, jaké důsledky bude výsledek referenda mít, zatím je pouze jasné to, jak moc je turecká společnost rozdělená, mnohem zajímavější je však jeho průběh. Neříkám sice, že bylo kompletně zmanipulované, ale je celkem jasné, že k různým »přehmatům« rozhodně došlo, jak potvrzují i evropští pozorovatelé. No a evropští politici navyklí na neustálé moralizování se samozřejmě čertí, jenže ouha, on je nikdo neposlouchá, tedy kromě pár nenapravitelných sluníčkářů z domácího publika. Jejich nemohoucnost dokládá i fakt, že Erdogan si v klidu nadále diktuje podmínky a opět požaduje bezvízový styk. To už je přeci očividný výsměch, ne?

Další zajímavostí na referendu je to, jak se hlasovalo v zemích EU. Přechod k sultanátu měl totiž v Evropě mnohem větší podporu než v samotném Turecku. Vždyť jen v Německu pro něj hlasovalo 63 procent tamních Turků, ve Francii 64 procent a v Rakousku to bylo dokonce 73 procent. Kde jsou nyní ta tvrzení, jak že se nám to v EU daří integrovat? Jasně se přeci ukázalo, že Turek zůstane Turkem, a to ať si tu žije, jak dlouho chce… Pro mnohé možná překvapení, a to i přes to, že mnoho zasvěcených už léta před touto situací varuje.

Nyní už ale rozhodně nelze pochybovat, že se nám tu v Evropě usadila téměř dokonalá »pátá kolona«. To, co za staletí válek nedokázali Turci silou, dostal Erdogan od možná pouze naivních politiků EU darem. Chci vidět, jestli vůbec někdo najde odvahu to řešit, pokud tedy vůbec nějaké řešení existuje. Jisté ale především je, že sluníčkářský přístup selhal.

Tomáš CINKA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 46 hlasů.

Tomáš CINKA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


yucon.fox
2017-04-22 14:55
Pominu-li hruby v textu kerapy, nemohu pominou skutečnost, ža v centru
Prahy převládá angličtina a němčina. Že by všichni Rusové a
Ukrajinci používali tyto jazyky?
jaroslavprchal
2017-04-21 09:22
Turek zůstane Turkem a nácek náckem. Nauč se "vlastenče"
kerapo alespoň česky a nepiš hrubky.
kerapa
2017-04-21 07:15
To je aspoň řeč- správně!Konečně se ze strany začínají ozývat
zdravé hlasi.Tu pakáž patří vykopat zpátky odkud přitáhla.Za
našich mladých let se říkalo ´´Praha- všech čechů ráj´´ a
dneska?Nedávno jsem tam po mnoha letech byl a čecha abys pohledal!Je to
samý rus a ukrajinec, vždyť tu nedávno psala jedna redaktorka že
okolí Václaváku už plně osídlili arabové!!!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.