V kruhu

Fotbalisté nejen simulují a válí se bezdůvodně po trávníku, ale co hůř – oni popíjejí, věnují se bujarým erotickým večírkům, kde »nic neplatili a ta částka taky nesouhlasí«, řídí opilí a dle aktuální kauzy, která hýbe nejen sportovním světem, berou drogy a fetují. Co to vypovídá o už tak pošramoceném kreditu nejpopulárnějšího tuzemského sportu, netřeba dodávat. Však oni si sponzoři dokážou sečíst, že jedna a jedna jsou dvě. Nedivil bych se, kdyby do produktu zvaného »český fotbal« přestali dávat své peníze. A nedůvěryhodní činovníci ruku v ruce s hýřivě žijícími či simulujícími primadonami by si to zasloužili.

Jenže – jak k tomu přijdou děti? Vždyť nám přece jde o to, aby se hýbaly. Aby sportovaly a neskončily v partičkách plných cigaret, alkoholu a drog…

Moment – jak je tedy možné, že nakonec profesionální fotbalisté právě u této kratochvíle končí, pokud by mělo platit heslo »fotbal proti drogám«? Inu, točíme se v kruhu. Vždyť právě fotbalisté platí za vzor pro mládež. A bafuňáři to celé dovedli k »dokonalosti« tím, že hříšníky posílají za trest trénovat děti! Zvedl hráč prostředníček? Sprostě nadával? Šup, honem mezi malé špunty! Zvláštní logika. Je to trest pro hráče, nebo spíše pro ty děti? A neměla by být péče o budoucí generace spíše odměnou? Či snad dokonce posláním?

Něco je tu špatně. A s ohledem na nejnovější drogovou kauzu může být ještě hůř. Mnohem hůř…

Petr KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.9, celkem 59 hlasů.

Petr KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.