FOTO - archiv

V Ústeckém kraji dál létá DSA

Leteckou záchrannou službu bude v Ústeckém kraji i nadále zajišťovat společnost DSA.

DSA zajišťuje leteckou záchrannou službu od začátku roku na základě dodatků ke smlouvě. Ten aktuální je už třetí. Původně byl limit pro záchranáře 3,69 milionu bez DPH. Záchranáři očekávali, že limit vyčerpají v dubnu. Nový dodatek zní na dva miliony bez DPH. »V tuto chvíli je důležité, že se bude dál létat. Pan náměstek (ministra zdravotnictví) mě informoval o tom, že to provedli. Pořád je ale otázkou, kdy bude definitivně ukončeno výběrové řízení. Toto je poslední možnost, co se mohlo doplnit,« řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Podmínky dodatku jsou stejné jako dosud. DSA zajišťuje létání přes den. Odměna za držení pohotovosti by měla činit 25 400 korun bez DPH denně. Při vzletu a nasazení vrtulníku bude ministerstvo platit 15 950 korun bez DPH za hodinu.

Dvoumilionový limit by měl vystačit do doby, než ministerstvo podepíše smlouvu s vítězem tendru, který vyhlásilo na konci března. »Pan náměstek je přesvědčen, že vystačí do doby, než bude definitivně ukončeno výběrové řízení a já bych byl velice rád, aby to tak dopadlo,« doplnil Bubeníček. Vedení kraje chce mít co nejdříve ohledně letecké záchranky jistotu. »Byl bych velice rád, aby se už rozhodlo a měli jsme stálého dopravce, který bude provádět leteckou záchrannou službu,« dodal hejtman.

Výběrové řízení na ústecké stanoviště letecké záchranné služby ministerstvo v lednu zrušilo. Důvodem byly nejasnosti týkající se technických požadavků na vrtulníky.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 5 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.