Protest proti Severoatlantickému paktu

V rámci kampaně Světové rady míru proti summitu NATO, který proběhne příští týden v Bruselu, zve České mírové hnutí za podpory občanské iniciativy Ne základnám, Vojáků proti válce a dalších mírových organizací na protest proti NATO. Koná se v sobotu od deseti hodin v Praze v horní části Václavského náměstí u sochy sv. Václava.

»Pořádáme tuto akci nazvanou ANO MÍRU! NE NATO! v rámci mezinárodní kampaně, tj. podobné mítinky se budou v příštích dnech konat v mnoha dalších, především evropských městech,« upřesnil pro Haló noviny představitel Českého mírového hnutí Milan Krajča. Řečníků bude několik, jejich sestava se teprve piluje. Krajča přislíbil vystoupení mluvčí OI Ne základnám Evy Novotné, Jiřího Bureše z Asociace Vojáci proti válce či Josefa Skály, místopředsedy ÚV KSČM.

Pořádající subjekty občany na tuto akci srdečně zvou, ať už je počasí jakékoli. Důležitost účasti veřejnosti na mírové demonstraci je totiž nasnadě právě v souvislosti se summitem Severoatlantického paktu. »Dnes je NATO nejen největší, ale také nejnebezpečnější vojenskou organizací na světě, sloužící zájmům jak Spojených států amerických, tak i Evropské unie. Důkazem toho jsou uplynulé dvě dekády, kdy NATO a jeho spojenci napadli postupně Jugoslávii, Afghánistán, Irák, Libyi i Sýrii s cílem svrhnout tamní vlády. Ve většině případů tomu tak bylo proto, že tyto vlády odmítly diktát Spojených států a Evropské unie v zahraničně-politické a ekonomické oblasti,« vysvětlil Krajča před časem v rozhovoru pro náš list. Výsledkem agresí NATO pak nikde nebyla deklarovaná svoboda a demokracie, naopak se opakovaně prokázalo, že politika NATO znamená pouze válku, smrt a zkázu, doplnil.

Více informací na webových stránkách www.mirovehnuti.cz.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 41 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.