Srabi

Tak v Číně se nám děly velké věci, vrcholní světoví státníci dojednávali budoucnost obchodování a jako na běžícím pásu se podepisovaly partnerské smlouvy v hodnotě miliard. To jsou události, což? Proč mám tedy ale takový pocit, že všechno toto tak nějak v mnohých našich médiích přebila skutečnost, že prezident Zeman přijel na skupinové focení státníků ve vozíčku?

Že Zeman není úplně fyzicky v pořádku, je pochopitelně zřejmé, ale to se snad v tomto věku a navíc v tempu, kterým pracuje, stává zcela běžně. Osobně s ním v mnoha věcech nemusím souhlasit, mnohdy mne také nějakým svým rozhodnutím celkem rozhodí, to ale přeci neznamená, že si budu dělat legraci z jeho nemoci. Při pohledu do našich médií měl ale člověk dojem, že pomalu polomrtvého Zemana dopravovali na skupinové focení státníků v sanitce, zatímco státníci museli útrpně čekat. Video z onoho »incidentu« jsem viděl. Zeman, který má dlouhodobě problémy s nohami, prostě holt na focení popojel v golfovém autíčku a všichni na něj jednoduše chvilku počkali. Ano, ti hybatelé světového dění s naprostou samozřejmostí čekali na českého prezidenta. To je přeci skutečná vizitka, ne?

Vizitkou některých našich novinářů je pak ale způsob, jakým o prezidentově návštěvě Číny informují, a to nemám teď na mysli jenom onen »vozíček«. Setkal jsem se totiž i se snahou očernit Zemana za skutečnost, že uctil oběti Nankingského masakru, tedy masakru, při němž japonská armáda v roce 1937 zmasakrovala na půl milionu vojáků a obyvatel tohoto tehdy hlavního města Čínské republiky. Český prezident je jeden z prvních státníků, kteří se u památníku poklonili, co mu ale tedy může být vyčítáno? No prostě a jednoduše to, že by tento pietní akt mohl narušit naše partnerské vztahy s Japonskem, někteří Japonci totiž onen masakr popírají. Jenže neměli bychom náhodou podle této logiky přestat pietně vzpomínat u památníku v Terezíně? Vždyť bychom mohli urazit některé Němce, ne?

Je tomu bohužel holt tak, že dělat si srandu z invalidy, jo, to některým našim »elitám« jde, ale ocenit správnou věc a připomenout bezpráví, které má na svědomí, byť docela silná, tak přeci jenom země na druhém konci světa, na to už, s prominutím, koule nemají. Ten invalida ale ano.

Tomáš CINKA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 65 hlasů.

Tomáš CINKA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.