Překryje nové logo staré hříchy?

S velkou pompou představili zástupci KDU-ČSL a STAN nové logo, se kterým půjdou ve volební koalici do voleb. Svými barvami nepřekvapuje – modrá a žlutá. Dle některých komentátorů je však úsměvný spíše tvar loga, který nejednomu z nich připomíná jednu módní značku. Čtyři rostoucí zkosené sloupce mají připomínat rodinu, obec, kraj a stát, přičemž představitelé zmiňovaných stran to komentovali s vysvětlením, že politická síla vychází z nejnižších pater a také to, jak volebnímu uskupení roste popularita mezi voliči.

Osobně je mi celkem jedno, s jakým logem jde spletenec lidovců a Starostů (byť představují zlomek všech starostů v republice) do podzimních voleb. Za zásadní vnímám fakt, jací lidé jej budou reprezentovat. »Hnutí« Starostové dlouhé roky tvořilo ocásek Kalouskově TOP 09 a drželi u moci třeba právě Kalouska, Nečase či dnes už možná zapomenutou Karolínu Peake s dalšími odpadlíky z Věcí veřejných. Připomenu též věcné kroky. Ať už to byly poplatky ve zdravotnictví, snižování reálných důchodů, mezd a nemluvě o tolika korupčních kauzách, že jedna střídala druhou. Je škoda, že tehdy se neřídili heslem, že politická síla vychází z nejnižších pater, tedy z lidu. Když popularita vlády dosahovala jednociferných procentuálních čísel a na Václavském náměstí se k protestu sešlo nejvíce občanů od listopadu 1989.

U lidovců mě překvapuje, že jdou s takovým subjektem, který během vládnutí uškodil naší zemi dlouho dopředu. Spolu s TOP 09 se Starostové podíleli na nejasociálnějších reformách, které postihovaly i voliče KDU-ČSL. I když se sociálním programem a podporou rodin to KDU-ČSL zřejmě nemyslí tak vážně, když její předseda dokáže vypustit z úst něco tak hloupého, jako je jeho poslední výrok, že si matky samoživitelky mají najít jiného chlapa.

Ivo POJEZNÝ, poslanec (KSČM) a vedoucí kandidát pro volby do Poslanecké sněmovny v Jihomoravském kraji


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 32 hlasů.

Ivo POJEZNÝ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-05-19 12:20
Jen aby jste pane Harfa ne(na)šlápl vedle vy. Já bych si, v zájmu
občanů, tak jistý nebyl.
Paul-55
2017-05-19 11:29
A ty brambory v lepším případě je pořád fajn, než to co čeká
naše pravicové průkopníky demokracie topáky a modré ptáky. Čest !
martin.harfa
2017-05-19 10:01
Co si tak soudruhu Pojezný přiznat, a to namísto vzpomínek na údajné
minulé hříchy lidovců a starostů, že tato koalice má s velkou
pravděpodobností našlápnuto na bronzovou volební bednu a KSČM v
lepším případě zůstanou brambory?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.