Silicon Valley. FOTO-pixabay

»Největší vynález« společnosti Apple

Společnost Apple si buduje nové sídlo v kalifornském Cupertinu, které patří k významným městům tzv. Silicon Valley. Hodlá prý pro své zaměstnance zajistit to nejlepší, například co nejkřupavější pizzu. Pro přepravu pizz z restaurace do kanceláří proto vyvinul šéf restaurace Apple-Park-Cafés Francesco Longoni speciální krabici, na níž Apple už před několika lety požádal o patent.

Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na článek časopisu Wired. Kulatá krabice na pizzu z tvrdého plastu má otvory ve víku. Díky tomu může unikat ven z čerstvě upečené pizzy vzduch. To má zajistit, že pizza při cestě z restaurace do kanceláře nezvlhne a nerozbředne se.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Krabice na pizzu není prvním podobným patentem, který Applu patří. Nedávno firma patentovala design papírové tašky, upozornil server theverge.com. Různé zpravodajské servery již novou krabici na pizzu označují za nejlepší a nejdůležitější nový produkt Applu za několik let, za nejzajímavější část nového kampusu Applu či za největší vynález firmy.

Do nového sídla v Cupertinu, kde se koncentrují technologické společnosti, se zaměstnanci stěhují po etapách a dokončeno by mělo být v létě. Stavba Apple Parku vyšla zhruba na pět miliard dolarů (119,2 mld. Kč) a je jedním z posledních plánovaných projektů spoluzakladatele firmy Steva Jobse. Zalesněný areál má rozlohu téměř 71 hektarů a zahrnuje hlavní budovu ve tvaru obřího kruhu o rozloze více než 260 000 metrů čtverečních.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 4 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


ferdaholub
2017-05-20 13:35
Tak Apple vynalezl papírovou tašku světe div se! Ale na příklad v
Přerově zahraniční společnosti nejsou schopny pro své zaměstnance v
bývalém areálu Meopta vybudovat automobilní parkoviště či
parkoviště jízdních kol, takže zaměstnanci si musí vyjet z domu v
předstihu, aby stačili někde v ulicích sídliště zaparkovat auto,
nebo přimknout kolo k některé dopravní značce.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.