FOTO - archiv

Kvůli pašování drog do věznice Bytíz stíhá policie 22 lidí

Policisté letos podnikli už třetí a zatím největší razii kvůli pašování drog do příbramské věznice Bytíz. Jejím výsledkem je 22 obviněných, z toho 12 vězňů. Hrozí jim až desetileté tresty, sdělila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Při předchozích dvou zátazích kriminalisté obvinili 17 a 21 lidí.

Poslední akce se uskutečnila v úterý. Policisté ve spolupráci s vězeňskou službou zadrželi 22 lidí ve věku 21 až 63 let. Kromě vězňů šlo o jejich příbuzné, kamarády a známé, mezi obviněnými je i pět žen. Podle Schindlové pašovali do bytízské věznice léčiva, pervitin a marihuanu. Při šesti domovních prohlídkách, které se uskutečnily zejména na Příbramsku, policisté zabavili varnu, léky, konopí a injekční stříkačky.

Pět hlavních organizátorů z řad vězňů úkolovalo podle mluvčí ostatní členy skupiny, kteří na svobodě nelegálně obstarávali návykové látky. Předávali je odsouzeným na venkovním pracovišti. Vězni je poté pronášeli dovnitř, například v tělních dutinách.

»Drogy užili pro vlastní potřebu nebo je distribuovali mezi ostatní vězně, z prodeje měli finanční prospěch nebo je měnili za tabák a kávu,« uvedla Schindlová. V jednom případě pracovníci věznice také zadrželi poštovní zásilku se stovkou tlumicích léků.

První razii v příbramské věznici policisté provedli v únoru, další v dubnu. Podle Schindlové spočívá unikátnost těchto tří akcí v úzké spolupráci policie a vězeňské služby. »Byla využita zákonná oprávnění obou stran, což se ukázalo jako velmi efektivní,« dodala. Mluvčí příbramského okresního soudu Miloslav Boudník řekl, že soud se žádnou z letošních pašeráckých kauz zatím nezačal zabývat.

V minulosti dozorci v bytízské věznici objevili například pervitin v sáčcích s bonbony nebo drogy v tužce, spodním prádle či tepelně zpracovaném mase. Ukryty byly i v papírovém přání, v krabicích od pracího prášku, tubách od zubní pasty, v pleťovém krému nebo v sušenkách. Před soud se už v minulosti dostal případ lidí, kteří drogy vězňům předávali při návštěvách nebo je přehazovali přes plot věznice v ponožce ovinuté lepicí páskou.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.