Co dál s Modrým věžákem?

Až sedm desítek malometrážních nájemních bytů by podle chebského starosty Antonína Jalovce (VPM-Alternativa) mohlo vzniknout v tzv. Modrém věžáku. Něco takového ale vyvrací bývalý chebský místostarosta Pavel Hojda (KSČM).

Hojda nejprve připomněl, že Modrý věžák je dům, který někdy kolem roku 2000 koupila Západočeská univerzita a zřídila v něm koleje. Město Cheb odkoupilo tento dům od ZČU, protože se obávalo, že by jej mohl odkoupit spekulant a ubytovat v něm nepřizpůsobivé občany, jako se to děje například v Sokolově nebo v Hálkově ulici v Chebu. »Zde kdysi Finanční úřad prodal barák a koupil jej spekulant, zřídil tam byty a nastěhoval tam Romy prakticky z celé republiky. Je to velmi problematická oblast,« podotkl Hojda.

Město Cheb, aby něčemu takovému zabránilo, odkoupilo věžák s tím, že bylo dohodnuto s Karlovarským krajem, že po dobu rekonstrukce sociálního zařízení pro seniory na Skalce se bude Modrý věžák využívat pro přechodné bydlení pro seniory. Karlovarský kraj původně chtěl převzít celý věžák. »Ale v podstatě konstatoval, že úpravy, které by tam byly nutné, by byly poměrně velké a nakonec od toho záměru ustoupil. Takže město Cheb hledalo využití,« vysvětlil Hojda.

Nesouhlasí s názorem starosty Jalovce, který v regionálním tisku uvedl, že se Modrý věžák zrekonstruuje tak, že v něm vzniknou nájemní malometrážní byty. »Tam je ale jedna potíž. V okolí věžáku není možné zřídit žádná parkovací místa. Není tak možné vyhovět požadavku státních orgánů, aby ke vzniklým malometrážním bytům vznikla příslušná parkovací místa,« upozornil Hojda a dodal, že na bytovou jednotku o 80 metrech čtverečních je zapotřebí aspoň jedno parkovací místo. »V okolí dvě stě až tři sta metrů by nemohlo být žádné parkoviště,« dodal Hojda.

Vysvětlil, že bývalé vedení chebské radnice, jehož součástí byla i KSČM, se kvůli zmíněnému problému rozhodlo Modrý věžák využít částečně jako sportovní ubytovnu pro SK Hvězda Cheb, částečně jako byty pro agenturní pracovníky pracující v průmyslové zóně. »To, co říká pan starosta, je jeho představa, která se nezakládá na rozumné úvaze,« podotkl Hojda.

(ma)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 13 hlasů.

(ma)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-06-22 11:28
Přesunout konečně do archívu.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.