Kandidátky pěkně pohromadě

NEJ sestřička i se Soňou Markovou

Již podeváté se letos v Náchodě bude vyhlašovat Batist NEJ sestřička alias nejlepší zdravotní sestra roku. Soutěž, jejímž organizátorem je známý »duchovní otec« klání Muž roku David Novotný, zaštítila mj. i místopředsedkyně zdravotnického výboru Parlamentu ČR Soňa Marková (KSČM). Ta však bohužel na středeční tiskové konferenci, na níž byla veřejnosti představena finálová dvanáctka, z důvodu povinností v rámci poslaneckého výborového týdne, chyběla. I tak ale bylo o dobrou zábavu v centru Prahy postaráno…

Hlavním lákadlem médií se stali manželé Pavel a Monika Trávníčkovi, kteří vzali na akci svého půlročního syna Maxmiliána. Ačkoli se miminka nemají fotit s bleskem, malý Maxík pozornost médií snášel velice statečně. »Je to naše největší štěstí,« nechali se slyšet šťastní rodičové.

Rodina Trávníčkových se rozrostla…

Poté už však zrak přítomných ulpěl na pódiu, kde David Novotný představil jednu kandidátku po druhé formou rozhovoru s přítomnými osobnostmi české kultury a showbyznysu. »Tato akce má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci,« řekl Novotný a prozradil, že letos se do soutěže přihlásilo 541 sester z celé republiky. »Je to stoupající tendence, za což jsem velmi rád,« připojil.

Obchodní ředitel Batist Medical a. s. Jaroslav Franc poděkoval všem sestřičkám za jejich obětavou práci. »Popřál bych jim hlavně to, aby si finálový večer užily, protože až tak nezáleží na tom, kdo vyhraje, jako spíše na tom, aby finalistky ukázaly, jak důležitá je jejich práce,« konstatoval Franc.

Z položených otázek (a odpovědí) byla nejzajímavější asi ta, kterou položila Česká Miss 2016 Andrea Bezděková finalistce číslo 3 Janě Kašpárkové. Co byste dělala, kdybyste na den mohla být mužem? »Hodila bych gaučing, a nechala bych se hýčkat,« pohotově odpověděla dotázaná sestra.

A překvapily i další dámy. Třeba osmatřicetiletá Andrea Nečasová z Fakultní nemocnice Hradec Králové se přiznala, že ji k profesi přivedly její vlastní choroby. »Vždy jsem byla hodně nemocná, a o to více jsem tam chtěla pracovat,« uvedla. No a motivací sestřičky s číslem 12, devětadvacetileté Michaely Rauscherové ze Sokolova, bylo pro změnu to, že se postará o rodiče, až budou staří.

A tak bychom mohli pokračovat. Co finalistka, to osud. Zajímavý osud. A odborná porota to jistě již brzy zohlední…

Muž roku je náročnější

Haló noviny se Davida Novotného zeptaly, co mu zabírá při organizování více času – zda Batist NEJ sestřička, či Muž roku. »Přiznám se, že Muž roku byl vždy náročnější se vším všudy, ale v poslední době se to začíná vyrovnávat. I sestry nafotily svůj kalendář, zkoušely oblečení a trénovaly choreografii…,« popsal Novotný.

Zbývá dodat, že finále devátého ročníku se uskuteční 7. října v Náchodě. Moderovat ho budou Miroslav Šimůnek a Eva Perkausová, přičemž o dobrou zábavu se na pódiu postarají mj. Stanislav Hložek, Hanka Křížková, Eva Hrušková, Jan Přeučil a řada dalších osobností.

(pk)

FOTO – Haló noviny/Marcela ŠPIČKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 2 hlasy.

(pk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.