Martin Ditmar, Eva Čerešňáková a 12 finalistek České Miss 2017

Vedení České Miss: od soudů a výhrůžek až po radost z reality

Ačkoli se v médiích o značce Česká Miss v poslední době napsalo mnohé – a převažovalo bohužel to negativní – soutěž nekončí. Naopak! Na středeční tiskové konferenci v pražském hotelu Augustine bylo představeno 12 finalistek a slavnostně oznámeno, že velké finále se uskuteční za přítomnosti televizních kamer 23. září v Brně a může být u toho být doslova každý. Už za pár dnů bude totiž spuštěn prodej lístků pro veřejnost. Vše je ovšem doprovázeno řadou sporů a kauz. O tom se v exkluzivním rozhovoru pro náš deník rozpovídali noví majitelé Martin Ditmar a Eva Čerešňáková. Bývalá Vicemiss, která o cestě za titulem v soutěži krásy napsala i knihu MISS, sny vs. realita, spolu se svým životním (a nyní i podnikatelským) partnerem neustále překonávají překážky, které jim hází pod nohy bývalé vedení soutěže – a nejen ono. Inu, je to vpravdě zajímavý příběh…

O kolik let jste za posledních pár měsíců zestárli?

EČ: (Smích) Zkušenostmi tak o deset…

MD: Sám nevím, když se podívám do zrcadla, připadá mi, že o hodně, ale víte, jak to je. Ten projekt je zajímavý, krásný a rozhodně není jednoduchý. Ve chvíli, kdy překážky člověka nezastaví a pokračuje v něm dál, přicházejí úspěchy – a třeba i ty drobné. To vše vás nabíjí a dává vám energii. Takže mi možná přibylo pár šedivých vlasů, ale necítím se starší…

Šli byste do toho znovu, kdybyste věděli o všem, co vás následně potká?

MD: Určitě. Mám rád výzvy a tohle je velká výzva. Dvacet let jsem strávil v korporátním byznysu - v rusky hovořících zemích, v Rumunsku, Bulharsku i ve střední a východní Evropě – posléze jsem se věnoval poradenství v oblasti mezinárodního obchodu, různým sanacím a rozjezdům nových společností a tahle výzva byla něčím novým. Získáváme nesmírně mnoho zkušeností. Projekt nám něco dal, posunul nás a obohatil.

EČ: Přiznávám, že já bych to asi zvažovala. Na počátku jsem netušila, že to bude až tak těžké. Jsem ambiciózní člověk, jsem bojovník – ale když se člověk o něco snaží, po desetiletí zastaralý koncept se pokouší přizpůsobit moderním trendům a zároveň soutěžící co nejlépe připravit na vstup do showbusinessu a modelingu a pak čte o sobě a celé soutěži v médiích jen útočné a negativně zaměřené články, klade si logicky otázku, zda to má všechno zapotřebí…

Bavíte se doma i o něčem jiném, než je Česká Miss?

MD: Bylo období, kdy jsme se o ničem jiném než o našem projektu nebavili. Ale pak jsme si řekli, že to musíme změnit. Žít projektem 24 hodin, 7 dní v týdnu, je fajn a do rozjezdu to bylo určitě zapotřebí, ovšem pak se dostanete do bodu, kdy je potřeba, aby se věci srovnaly. Aby člověk začal žít i jinak. Máme své záliby a koníčky a ty bylo nutné vrátit zpět do našeho života.

EČ: Důležité je, že teď už máme všechny důležité věci a termín velkolepého finále nastaveny, a tak se můžeme věnovat i sami sobě. Problém je jen v tom, že více než padesát procent času, který věnujeme České Miss, musíme řešit problémy související s bývalým vedením.

K tomu bych se, když dovolíte, ještě vrátil později. Ale nemohu se v souvislosti s vaším nabitým programem nezeptat, zda už plánujete nějakou dovolenou?

EČ: Přiznám se, že se těším, až bude po finále a na dva týdny někam zmizíme – a budeme nedostupní!

MD: My jsme se o to koneckonců pokusili už teď, kdy jsme po deseti měsících nepřetržité práce odjeli do Chorvatska na jachtu. Volné moře a loď – to je samo o sobě zárukou, že si budete moci vyčistit hlavu, jelikož nemáte signál. Byla to úžasná volba! Akorát se pak objevilo v médiích, že jsme utekli a schválně se schovali před světem…

Ono se toho vůbec v posledním půlroce napsalo hodně. Počínaje tím, jak se od vedení České Miss odklánějí osobnosti, které se nechtějí s novým konceptem nadále spojovat, až po odchody finalistek. Co z těch všech »zaručených informací« vás nejvíce naštvalo?

EČ: Ono toho je docela hodně, protože spousta věcí jsou spekulace. S některými lidmi z týmu jsme se dohodli na ukončení spolupráce i proto, že jejich role v projektu vlastně skončila. A média to prezentovala v tom rozsahu, že už s námi nechtějí mít nic společného. Přitom se jen jednalo o jejich účast na finálovém večeru, ale o tom již nepadla v médiích ani zmínka.

MD: Média, a hlavně ta bulvární, za vším hledají senzaci. Aby to byla hlavně show. Za mě říkám, že je dobře, když se píše. A stejně tak je dobře, když se napíše o tom, že se něco nepovedlo. Ale co mi vadí, je, pokud se informace překrucují. Z deseti pozitivních věcí vyberou jednu lehce negativní, ta se použije a postaví se na tom celý článek. Co pro holky děláme, kam je posouváme, o co se snažíme atd. – o tom ani zmínka. A na to se váže druhá věc, která se mi nelíbí. Že je vše prezentováno vlastně nekorektně a povrchně.

Čím si to vysvětlujete?

MD: Snahou o co největší čtenost článků. A to se povede, pokud to celé postavíte jako co největší senzaci. Český národ má rád neúspěch. Když má někdo trable. Pozitivní věci se nekomunikují. My máme radost, že je tu po šesti měsících dvanáct krásných finalistek, které jsme někam posunuli i díky všem připraveným workshopům a soustředěním. Byla za tím spousta práce, mnoho odborníků, ale nic takového se nepíše i přesto, že média od nás ty informace mají. Bohužel.

Když dovolíte, zeptám se teď na to, co jsme již tak trochu nakousli. Klacky pod nohy vám v minulých měsících neházel ani tak bulvár, jako spíše bývalá majitelka České Miss Marcela Krplová a kolektiv kolem ní. Dokonce jste před časem vydali tiskovou zprávu, že se bojíte o svůj život. Mohli byste se blíže rozpovídat o celém sporu?

MD: Toho všeho bylo opravdu hodně! Vstoupíte do projektu, koupíte si akcie - a za pár dnů přijdete na to, že vám někdo chce společnost ukrást nebo se na valné hromadě objeví 151 % akcií (ze 100 % vydaných). Přijdete do kanceláří a ty jsou úplně vybydlené. Byl vám ukraden nejen nábytek, nýbrž i celé účetnictví. Máte si převzít společnost a přitom najdete prázdné kanceláře, chybí vám účetnictví a postupně zjišťujete, kde všude bývalé vedení zanechalo nemalé dluhy. Se vstupem do soutěže jsme z vlastních zdrojů doplatili vítězkám ročníku 2016 honoráře za jejich pracovní aktivity za období před naším vstupem projektu (od dubna do září), protože dívky sice nějaké pracovní příležitosti měly, ale ani po několika měsících za ně nedostaly zaplaceno. Také jsme doplatili licence na světové soutěže, aby na ně Andrea Bezděková, Natálie Kotková či Kristýna Kubíčková vůbec mohly odletět. Jenže tím to zdaleka nekončí. Připravujete totiž castingy a vaši partneři začnou dostávat výhružné dopisy, které je odrazují od spolupráce s vámi…

Od Marcely Krplové, předpokládám…?

MD: Od paní Krplové, potažmo od advokátní kanceláře, jež ji zastupuje. Od té samé kanceláře, co spolupracuje s Martinem Cechlem, který jí dává podporu a pravděpodobně spolufinancuje veškeré aktivity proti nám… Pak uspořádáme semifinále v krásném Hotelu Augustiniánský Dům v Luhačovicích – a paní Krplová na nás pošle exekutora, že používáme logo, které nám předtím ukradla a převedla na společnost svého bratra. Ačkoli jsme přesvědčení, že ho vlastníme, okamžitě jsme představili logo nové, takže exekutoři byli bez práce a odešli. Po dobu soustředění ve wellness & spa hotelu Villa Memories na Moravě jsou v Praze novinářům podsouvány informace s cílem poškodit náš projekt. A to jsou přesně ty situace, kdy byste se bývali mohli věnovat úplně jiným věcem, a ono to nejde… Jak řekla Eva, více než padesát procent času jsme v průběhu příprav České Miss 2017 věnovali činnostem, které více souvisely s minulostí, bývalým vedením či naschvály. Musíte uklidňovat partnery, kteří dostávají dopisy, kde je jim vyhrožováno sankcemi, pokud s námi budou spolupracovat. Průběžně je ujišťujeme, že máme vše pod kontrolou. A opravdu máme! Včetně paní Krplové, jež ukradla – a nebojím se použít znovu ten výraz - ochrannou známku, kterou převedla na společnost, jejímž vlastníkem je její bratr. Ve chvíli, kdy došlo k převedení, společnost prodali albánskému pseudoobchodníkovi a ten se v médiích okamžitě prezentoval jako nový vlastník. Mimochodem – jinak je to člen ochranky pana Martina Cechla! Zkrátka jde o cílené útoky, někým financované a sofistikovaně řízené - a přes to všechno je potřeba se přenést. Není to jednoduché…

A neplánujete v souvislosti s tím, co zde zaznělo, i nějakou žalobu?

MD: Žalob běží hodně. Samozřejmě si to nenecháme líbit, ale nejedná se o něco, co chceme veřejně prezentovat. Tým našich právníků vše řeší. Jsou tam žaloby i trestní oznámení. Nicméně, jak víme, naše soudy pracují relativně pomalu, takže půjde o proces na několik let. Jsem ale rád, že to nijak neohrožuje Českou Miss 2017. My máme připraveno velké finále 23. září v Brně v DRFG Aréně pro několik tisíc diváků. Za přítomnosti významných hostů i veřejnosti bude zvolena královna krásy, která poletí reprezentovat Českou republiku na nejprestižnější světovou soutěž krásy, Miss Universe.

Na co se tedy diváci zářijového finále, které bude po dlouhé době opět otevřené veřejnosti, mohou těšit?

EČ: Na velkolepou show, která dá příležitost i talentovaným módním návrhářům, kteří do konce června mohou zasílat své návrhy. Na každou světovou soutěž krásy si dívky volí různé atraktivní národní kostýmy, proto jsme se rozhodli zařadit přehlídku národních kostýmů i do programu finálového večera v Brně. Kromě módy a krásných žen vystoupí v rámci večera také kapela Lake Malawi, zpěvák Jan Nedvěd, Dětský balet Praha a chystáme mnoho překvapení. Vše uvidí diváci i u televizních obrazovek Regionální Televize CZ a současně připravujeme kombinaci s online a sociálními sítěmi. Navíc od konce srpna poběží i každou sobotu v 19 hodin pořad Hledá se Česká Miss 2017. Je opravdu na co se těšit a mnoho důvodů být osobně u toho!

Petr KOJZAR

FOTO – Haló noviny/Marcela ŠPIČKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 11 hlasů.

Petr KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.