Paroubka už v ČSSD nechtějí

Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek podle volebního lídra sociální demokracie Lubomíra Zaorálka znovu do strany přijat nebude. Ani podle premiéra Bohuslava Sobotky by ČSSD neměla přijímat lidi, kteří na ni opakovaně útočili. Uvedli to v nedělních diskusních televizních pořadech. Paroubek v neděli ČTK řekl, že být na jejich místě, tak se snaží každou ruku, která se jim nabízí k pomoci, využít.

»Myslím si, že se (Paroubek) nevrací do sociální demokracie,« uvedl Zaorálek. »Pokud by se pan Paroubek vrátil do sociální demokracie, musela by s tím souhlasit pražská organizace. A pokud je mi známo, ta dává jasně najevo, že ta o jeho návrat zájem nemá,« vysvětlil.

Paroubek z reakcí není zklamaný. »Já jsem čekal, že pan Sobotka bude konzistentní stejně tak jako bafuňáři z pražské stranické organizace. Možná, že jsou spokojení s tím stavem, ve kterém ta strana teď je,« uvedl bývalý předseda vlády. »Pokud budu prostým členem, tak je nebudu ohrožovat v jejich mocenských ambicích, o které jim jde, nejde o věc, takže v tuto chvíli je mi jedno, co si myslí,« doplnil Paroubek. Podle něj by jeho přijetí mělo zůstat na členech místních organizací.

»Neměli bychom se vracet do minulosti s lidmi, kteří na sociální demokracii opakovaně útočili a snažili se stavět konkurenční politické subjekty,« uvedl Sobotka. Podle něj by to nebyl dobrý signál vůči veřejnosti. »ČSSD by se měla sjednotit kolem volebního lídra a orientovat se na budoucnost,« dodal.

Zaorálek uvedl, že Paroubek po odchodu z čela ČSSD od ní dostal řadu nabídek na další uplatnění, rozhodl se ale založit vlastní stranu národních socialistů s názvem LEV 21, s níž kandidoval proti sociální demokracii.

Paroubek podal přihlášku do organizace v Cerhenicích na Kolínsku. Organizace by jeho vstup měla schvalovat 26. června. Paroubka ke vstupu vyzvali přímo členové cerhenické organizace. Předseda kolínských sociálních demokratů Marek Semerád má za to, že Paroubek by byl posila. Bývalý předseda ČSSD by chtěl být podporou »zatím spíše morální«. Cerhenická organizace podle Paroubka nebyla jediná, která mu členství nabídla.

Bývalý premiér by mohl narazit u pražské sociální demokracie, která podle stanov strany musí jako jeho původní organizace případný návrat posvětit. Místopředseda strany a lídr pražské kandidátky do sněmovních voleb Petr Dolínek s Paroubkovým návratem nesouhlasí. »V případě pana Paroubka nejsem pro jeho návrat. Rozhodl se své veřejné působení v minulosti spojit s jiným projektem,« řekl Dolínek.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 15 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


kafrmi
2017-06-19 12:35
Ani se jim nedivím i když je nemusím.
Gartouzek
2017-06-18 23:25
"Ani podle premiéra Bohuslava Sobotky by ČSSD neměla přijímat
lidi, kteří na ni opakovaně útočili." Utočili na celou ČSSD
nebo na pravicové křídlo, které nyní vládne v ČSSD? Nejsou členové
pravicového křídla ČSSD karierističtější? Jiřího Paroubka bych
řadil k levému křídlu, proto bych řekl, že neútočil na ČSSD, ale
na pravicové křídlo ČSSD, což považuji za velký rozdíl.
pleningeri
2017-06-18 19:19
SocDemáci se "umazali" koalicí s ANO a KDU-ČSL. Velký
předvolební slib o restitucích nesplnili a po zásluze je voliči
"odmění". Nové ukradené "levicové" sliby jsou po
zkušenostech jen další chyby.
janmakovicka
2017-06-18 18:22
Kdyby mlčeli a nechali to na místní organizaci v Cerhenicích, udělali
by mnohem lépe.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.