Tréninky komparsistů si řídí i sám Petr Jákl.

Jákl chystá velkofilm Jan Žižka

Režisér, scénárista a producent Petr Jákl připravuje nejdražší snímek v historii české kinematografie - velkofilm Jan Žižka. Po hororu Ghoul a úspěšném thrilleru Kajínek pracuje na filmu, jehož rozpočet se bude pohybovat ve stovkách milionů korun, a bude se natáčet na jaře 2018 s mezinárodním hvězdným obsazením.

A i když představitele hlavního hrdiny hledá Jákl v zahraničí, rozhodně bude snímek natáčet v České republice. »Všechny ty hrady a zámky, přírodu, místa, kde Žižka působil, tedy jižní a střední Čechy, Prahu, to můžeme točit jenom tady. A pak to samozřejmě ukážeme v zahraničí.«

Na filmu se podílí známá americká filmová agentura William Morris Endeavor, která zastupuje největší hollywoodské blockbustery jako Vlk z Wallstreet, Hanební pancharti, Kill Bill, Batman nebo režiséry Quentina Tarantina, Ridleyho Scotta či Stevena Spielberga.

Nejen v hlavních rolích tohoto velkofilmu se tak dají očekávat opravdu hvězdná jména. »Moji zástupci v USA momentálně komunikují s agenty několika amerických herců, což je dlouhodobý proces. Ale i když zatím nemohu prozradit jména, Žižku bude určitě hrát zahraniční herec,« dodal Jákl.

Jeden z tréninků komparzních bojovníků si vyzkoušeli i moderátoři Petr Vágner a Eva Perkausová.

Zároveň má také vytipovaných několik českých herců na další role. I u nich však očekává schopnost zahrát akční scény, kterých ve filmu bude hodně. Průběžně také pořádá konkurzy na bojovníky a bojovnice, kteří ovládají bojové sporty, šerm, jízdu na koni a podobné dovednosti, a ti už nyní docházejí na kurzy a tréninky bojových choreografií. »Film o Janu Žižkovi, který je jedním ze sedmi nikdy neporažených vojevůdců všech dob, je zajímavý pro celý svět, a má tak možnost oslovit masy i propagovat krásy naší země a historie. To by mělo přilákat tzv. filmové turisty, ale i ty běžné, kteří ve filmu uvidí hrady a přírodu, za kterou stojí vycestovat,« říká režisér. Jak pojme film »politicky«, tedy představí-li Žižku jako bojovníka za spravedlivější a sociálnější svět (jako minulorežimní kinematografie) či jako zbojníka a lapku (jak ho mají tendenci vnímat někteří současní prorežimní historici), to zatím Jákl neupřesnil.

Více info najdete na: www.facebook.com/janzizkafilm.

Roman JANOUCH

FOTO - archiv


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 14 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-07-17 13:19
Jestli to dopadne jako nová verze filmu Jan Hus, Tak to bude o lapkovi
Jenovi coby symbolu české malosti a neevropskosti nebo tak podobně. A
případná třetí část trilogie by se potom mohla jmenovat Proti všem
aneb - Drang nacht Ost.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.