Kubánský prezident Raúl Castro - herald.co.zw

Raúl odsoudil lži prezidenta USA

Kubánský prezident Raúl Castro odsoudil tvrdší postoj Spojených států vůči Havaně, který přijal americký prezident Donald Trump. Jedná se o vůbec první vyjádření nejvyššího kubánského představitele ohledně politiky Trumpa, který zastavil sbližování obou zemí iniciované jeho předchůdcem v úřadu Barackem Obamou.

Trump před měsícem oznámil, že je nutné uzavřít s Havanou novou dohodu a v některých oblastech znovu zpřísnit uvolňování ve vzájemných vztazích. Zpřísnil pravidla týkající se cestování Američanů na Kubu či zasílání finančních prostředků na tento karibský ostrov. Znovuotevřené americké velvyslanectví na Kubě ale stále funguje.

Kubánský prezident Raúl Castro ve svém pátečním projevu v kubánském parlamentu podle ČTK prohlásil, že pokusy zničit revoluci neuspějí. Podle listu Granma Raúl Castro rovněž Trumpa odhalil, že používá starou, nepřátelskou rétoriku a vrátil se k politice konfrontace, která 55 let selhávala.

»Odmítáme manipulaci s tématem lidských práv proti Kubě, která může být v této oblasti velmi hrdá a nepotřebuje, aby ji USA či kdokoli jiný poučoval,« řekl dále hrdý Castro. Změnu kurzu vůči Kubě Trump totiž před měsícem odůvodnil mj. naprosto lživě údajným »brutálním« charakterem vládnoucího režimu na Kubě.

»Kuba a Spojené státy mohou spolupracovat a žít bok po boku, přičemž budou respektovat své rozdíly. Nikdo by ale neměl očekávat, že jedna ze stran bude činit zásadní ústupky ohledně vlastní suverenity a nezávislosti,« dodal logicky. V opačném gardu by se to Trumpovi jistě také nezamlouvalo...

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 46 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-07-17 12:34
Rozlousknout ořech 55-ti leté blokády Kuby se Kubáncům podařilo. k
Vylousknou Trumpův "rozum" bude ale asi tvrdší oříšek.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.