Ondřej Palát podepsal s Tampou velmi lukrativní kontrakt. FOTO - hokejportal.cz

Palát třetím nejlépe placeným Čechem v NHL

Útočník Ondřej Palát podepsal novou pětiletou smlouvu s Tampou, která mu zajišťuje celkový příjem 26,5 milionu dolarů. Šestadvacetiletý český reprezentant si tak v NHL v průměru vydělá 5,3 milionu dolarů ročně. Dvanáctý hráč letošního draftu NHL Martin Nečas podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Carolinou. Další náš útočník Filip Chytil se New York Rangers upsal také na tři roky.

»Jsem moc spokojený. Vyjednávání se táhla poměrně dlouho, ale byla z obou stran vedena s velkým respektem a touhou po dohodě. Všichni museli udělat kompromisy,« říká Palát. Účastník ZOH v Soči a loňského Světového poháru působí v Tampě od roku 2012. Doposud v NHL odehrál 307 zápasů, ve kterých nasbíral 218 bodů za 74 branek a 144 asistencí. Ve 46 utkáních play-off přidal čtrnáct branek a patnáct přihrávek.

Polepšil si o dva miliony

Oproti předešlé smlouvě si rodák z Frýdku-Místku polepšil přibližně o dva miliony dolarů. S výsledkem jednání byl spokojen i hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest: »Nebylo to jednoduché, ale od zástupců Tampy bylo od začátku jasné, že chtějí najít řešení… Ondra bude po skončení smlouvy volným hráčem a dostane šanci podepsat ještě jeden dlouholetý kontrakt.«

Současný asistent kapitána Tampy tak bude třetím nejlépe placeným českým hráčem v NHL. Nejlepší smlouvu má Jakub Voráček, jenž si ve Philadelphii vydělá v příští sezoně 10 milionů dolarů. Další útočník David Krejčí v Bostonu má roční plat 7,5 milionu. V Montrealu se bude do takzvaného platového stropu započítávat v případě Tomáše Plekance šest milionů dolarů, 34letý centr by však měl ve druhém roce smlouvy vydělat pět milionů. V předešlém ročníku byl jeho plat o dva miliony vyšší.

Nováčkovské kontrakty

Nečas (18) uzavřel s Hurricanes kontrakt s ročním platem 832 500 dolarů a podpisovým bonusem 277 500 dolarů. V případě působení na farmě by vydělal 70 000 dolarů za sezonu. Nejlepší český junior uplynulé sezony pomohl Kometě Brno k mistrovskému titulu. Po debutu v domácí nejvyšší soutěži zaznamenal v 51 extraligových zápasech 19 bodů za 11 gólů a osm asistencí. O rok mladší Chytil má za sebou rovněž premiérovou sezonu v extralize, v níž za Zlín nastoupil k 38 zápasům. Nasbíral v nich čtyři góly a čtyři asistence. Finanční podrobnosti jeho smlouvy s Rangers nejsou známy.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 2 hlasy.

redakční zpráva

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.