»Demokrat« Petr Gazdík

Nedávno nás v jednom televizním vystoupení pan poslanec a skutečný šéf »starostů« seznámil s tím, co je a co není demokratické. Myslím, že toho o demokracii mnoho vědět nebude a že jen podle vzoru svého nedávného spolubojovníka Kalouska opakuje, co od něho slyšel a co se stačil v politice naučit. Kdyby to věděl, musel by poté, co se jeho »starostové« rozešli s TOP 09, odejít z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny, kam byl zvolen právě za »topku«. Jenže v době, kdy se ukázalo, že TOP 09 se také nemusí dostat do Poslanecké sněmovny, a tedy ani jeho přátelé ze »starostů«, a zvláště pak on, ze spolupráce ucukli a přimknuli se k lidovcům. Že už ani s nimi nejsou, je jiná kapitola.

A jsme u slova »demokratický«. Pan Gazdík byl do funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny navržen totiž právě TOP 09, když pokus sem propašovat Kalouska nevyšel. Když »topáky« opustil, byl jimi vyzván, aby z funkce odešel a mohl být navolen jiný zástupce Kalouskovy a Schwarzenbergovy strany. Odmítl. Chápu, že jde o peníze. Mít víc, je lepší než míň a obyčejný poslanec si přijde o řadu tisíc méně než pan Gazdík v místopředsedovské funkci. To, že by jako demokrat měl funkci opustit, když už nereprezentuje stranu, za niž byl do čela sněmovny zvolen, nebere na vědomí. Myslí stále, že byl zvolen kvůli »svým kvalitám«. Jenže kvality »stoupaly«, jak »topka« společně s jeho »starosty« šla nahoru, a jakmile jí volič přestal věnovat dosavadní zájem, jeho »myšlenky« začaly být brány jako blábol. I proto jeho »starostové« v preferencích dostali podporu, jež ani náhodou by nemohla stačit pro to, aby se dostali do Poslanecké sněmovny, nebo napomohla KDU-ČSL dosáhnout kýžené desetiprocentní hranice voličského zájmu. Proto se lidovci ze strachu z úplné prohry se »starosty« rozloučili.

Demokraticky do vedení Poslanecké sněmovny zvolený Petr Gazdík tedy zcela nedemokraticky neuposlechl výzvu Miroslava Kalouska, aby z funkce, kde vlastně zastupoval TOP09, odešel. Raději dál úřaduje jako místopředseda a ohání se demokratismem. Ve skutečné  demokracii se ovšem menšina podřizuje většině a ve zmíněném případu většina těch, kteří ho navrhli za místopředsedu sněmovny, si po rozbití jednotné fronty TOP 09 a »starostů« přála jeho odchod.

Takže se zřejmě »demokrata« Petra Gazdíka zbavíme až podzimními volbami. Škoda to nebude.

Otakar ZMÍTKO


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 112 hlasů.

Otakar ZMÍTKO

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


ferdaholub
2017-08-11 16:06
Že nás zastupují v Parlamentu zmetci jsem věděl,ale až takoví,
kteří dokáží takovým způsobem dehonestovat slovo demokracie,to je
síla!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.