Volby rozhodnou

Blížící se volby rozhodnou o mnohém, ale třeba také konkrétně o tom, jestli se v České republice obnoví poplatky u lékaře, které nám kdysi zavedla ODS. Vzhledem k vyjádření parlamentních stran se to v případě jejich dostatečné síly může skutečně stát a lidé si za zdravotní péči opakovaně připlatí. ODS a TOP 09 by rády poplatky vrátily a hnutí ANO či lidovci o tom také uvažují. Poplatky, které mají naprosto asociální rozměr, jsou nesmyslné, protože na financování zdravotní péče máme v České republice zdravotní pojištění. Pro movité lidi zdravotnické poplatky příliš neznamenají, kromě administrativního úkonu navíc, ale pro seniory a větší rodiny už znamenají reálný dopad do domácích, mnohdy velmi napjatých rozpočtů. Až třetina lidí v České republice žije s rozpočtem, kdy jakýkoliv mimořádný výdaj znamená zásadní problém a může skončit dluhovou spirálou. Je proto potřeba sledovat a popisovat, co mají některé strany v plánu, aby poté občané nebyli zaskočeni, co se po volbách může začít dít.

Já naopak vidím, že je potřeba zrušit platný poplatek za pohotovost 90 korun. Pokud jde někdo využít pohotovost, tak to ve většině případů není s úmyslem nadužívat zdravotní péči, ale protože na tom zrovna není nejlépe. A tak budeme všichni pečlivě přemýšlet o tom, co která politická strana či hnutí nabízí. Zda jde pouze o sliby a lákadla, dovedeme již dobře odhadnout.

Ani se nedivím, že lidé nečtou a nečtou, jak si stěžuje Zaorálek. Právě u ČSSD je velká pravděpodobnost toho, že se přidá k těm, kteří budou u moci, aby si zajistila teplá křesla. Koneckonců církevní restituce, kterým »tolik« chtěla zabránit, a nakonec neudělala nic, jsou toho přesným obrazem.

Gabriela HUBÁČKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 61 hlasů.

Gabriela HUBÁČKOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-08-11 10:05
Co se týče zdravotnictví. Asi by úplně stačilo zjistit, kam ty
stovky miliard putují. Do jakých kapes a v jakém množství. A zajistit,
aby končily tam kde mají. Ti co byli doposud u kormidla, či lépe
řečeno u koryt, to neudělali, maximálně to jen před volbami
slibovali. První, co by se mělo stát, je poslat je tam kam patří. A
pokusit se nahradit je těmi kdož, i v rámci s odpuštěním zku*veného
systému půjdou spíš Švédskou jak Bangladéžskou nebo Washingtonskou
cestou. Za pokus to stojí.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.