AntiZeman

Kontrola financování politických stran je skutečně důležitá věc, však vždyť podle toku peněz nejlépe poznáme, proč vlastně ta či ona strana tak či tak hlasuje. No a je také potřeba dohlížet na to, kolik těch peněz vlastně jednotlivými strany protéká, u takové ODS, ČSSD, lidovců nebo Kalouskovců, to by se z toho mnohým z nás možná protočili panenky. Jsem proto rád, že vznikl Úřad pro dohled nad financováním politických stran. Díky němu bychom přece jenom alespoň ten základní přehled mohli mít, ale…

Jako snad na všem u nás, musí se holt vždy najít nějaké ty mouchy, asi by to bez nich ani nešlo. Tou mouchou na prameni v tomto případě je podle mne naprosto nedomyšlený rýpanec politologa Jana Outlého z daného úřadu – a sice že prezident Miloš Zeman by měl své návštěvy krajů započítávat do padesátimilionového limitu výdajů na prezidentskou kampaň. »Říká to volební zákon. Platí to pro jakoukoli propagaci, jejíž hodnota je vyčíslitelná v penězích. Tedy i setkání s občany pořádaná v rámci pracovních výjezdů do krajů,« nechal se slyšet Outlý.

Hmm, vznešená to myšlenka. Raději úplně pominu fakt, že prezidentské volby ještě ani nebyly vyhlášeny, toliko k meritu věci, ale znamenají slova pana Outlého, že prezident by měl cca rok před volbami přestat úřadovat? Přiznám se bez mučení, Zemana jsem za prezidenta volil, stejně tak ale nehodlám popírat, že s ním v mnoha věcech nesouhlasím, jenže nikdo lepší na startovní listině prostě nebyl a nebude-li ani v nadcházejících volbách, což tak zatím moc nevypadá, budu ho volit opět. Ať by si tam byl ale i kdokoliv jiný, nemohu prostě souhlasit s tím, že by mu byla znemožňována kampaň/pracovní náplň. Jednou jsme si ho prostě zvolili, a tak bychom to měli respektovat a ne vymýšlet pitomosti.

Pokud skutečně úřad zastává tento postoj, měl by, jak vtipně poznamenal kamarád, být přejmenován na »Stranický úřad pro znemožnění zvolení Miloše Zemana prezidentem«. Na to, jak by mohl být prospěšný, se totiž momentálně pěkně znemožňuje. Asi by k tomu bylo záhodno zřídit parlamentní vyšetřovací komisi, kde by měl být v čele někdo opravdu nestranný a objektivní - třeba Miroslav Kalousek.

Tomáš CINKA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.1, celkem 50 hlasů.

Tomáš CINKA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pleningeri
2017-08-11 09:10
Pak ovšem vystoupení reprezentantů politických stran v médiích bude
nutné považovat také za volební kampaň. Stačí počty vystoupení
Kavčími horami tolik oblíbených maskotů - Kalousek, Bělobrádek,
Herman & spol.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.