Také Šafářová je v Torontu mezi nejlepší osmičkou

Rogers Cup: Plíšková postoupila do čtvrtfinále

Karolína Plíšková si na turnaji v Torontu zahraje čtvrtfinále. Světové tenisové jedničce usnadnila ve třetím kole postup Naomi Ósakaová z Japonska, která utkání kvůli zranění břišních svalů za stavu 0:1 v rozhodující třetí sadě vzdala. Ve čtvrtfinále je i Lucie Šafářová, jež si s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou poradila ve třech setech. Dohrála naopak Barbora Strýcová. Světové dvojce Rumunce Simoně Halepové příliš odporu nekladla a prohrála 1:6 a 0:6.

Plíšková, která startuje na prvním turnaji v roli světové jedničky, vyhrála první set 6:2. Ve druhém se ale Ósakaová zlepšila a po vítězství 7:4 tie-breaku vyrovnala. Hned v úvodní hře rozhodující sady ale padesátá tenistka žebříčku ztratila servis a vzápětí si zavolala lékaře. Po krátké poradě utkání vzdala.

»Naomi je opravdu líto, protože hrála velmi dobře. Hlavně ve druhém setu se zvedla a tvrdě bojovala,« řekla Plíšková. Ve dvou setech zaznamenala 13 es. »Hrála jsem lépe než v prvním zápase s Pavljučenkovovou. Hlavně mi vycházelo podání, které jsem dneska ani jednou neztratila. Ze servisu mám radost,« dodala.

O postup do semifinále si pětadvacetiletá Plíšková zahraje s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou, která si poradila 6:3, 6:1 s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. S vítěznou Dánkou se utkala letos už třikrát a dvakrát vyhrála.

Šafářová první sadu vyhrála nad Makarovovou 6:3 poté, co si Ruska nechala ošetřit záda, pak ale promarnila vedení 5:2, jeden mečbol a druhou sadu ztratila v tie-breaku. V rozhodujícím setu si česká tenistka vypracovala náskok 5:0 a nakonec ho ovládla poměrem 6:2. Její další soupeřkou bude buď nasazená trojka Němka Angelique Kerberová, nebo Američanka Sloane Stephensová, přemožitelka Petry Kvitové.

Strýcová dokázala s Halepovou držet krok jen v úvodu prvního setu, pak zápas zcela ovládla favorizovaná soupeřka a získala jedenáct gamů za sebou. Česká tenistka sice odvrátila tři mečboly, ale nakonec s obhájkyní titulu a předloňskou finalistkou prohrála přesně za hodinu.

Dvouhra - 3. kolo:

Karolína Plíšková (1) - Ósakaová (Jap.) 6:2, 6:7 (4:7), 1:0 skreč, Šafářová - Makarovová (Rus.) 6:3, 6:7 (3:7), 6:2, Halepová (2-Rum.) - Strýcová 6:1, 6:0, Garciaová (Fr.) - Bellisová (USA) 6:4, 6:2, Wozniacká (6-Dán.) - A. Radwaňská (10-Pol.) 6:3, 6:1.

Čtyřhra - 2. kolo: Grönefeldová (Něm.), Peschkeová (8) - Bouchardová (Kan.), Karolína Plíšková 7:5, 1:6, 11:9, L. Kičenoková, Melicharová (Ukr./USA) - Chia-jung Chuang (Tchaj-wan), Voráčová 6:4, 6:3.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.