Ilustrační FOTO - pixabay

Finále oštěpařů slibuje daleké hody, prosadit se chce i Vadlejch

Ve finále soutěže oštěpařů na mistrovství světa se dnes očekávají daleké hody. Především Němci Johannes Vetter a Thomas Röhler házejí pravidelně za devadesát metrů. V ohrožení tak může být i rekord šampionátu, který výkonem 92,80 z roku 2001 drží Jan Železný.

Vetter se výkonem 94,44 metru zařadil na druhé místo historických tabulek hned za Železného, olympijský vítěz Röhler hned v úvodu sezony hodil 93,90 a je hned za ním.

Z kvalifikace v Londýně postoupili oba, i když se každý představil v jiném světle. Vetterovi oštěp ulétl na 91,20 metru, Röhler druhým pokusem jen o 87 centimetrů překonal kvalifikační limit 83 metrů. Vadlejch si nemyslí, že by to hrálo roli. "Finále je úplně jiný závod. Pozítří, kdo měl dneska super formu, může mít trochu horší, naopak Thomas se trochu trápil technicky a bude házet líp," řekl.

Vetterův kvalifikační hod ho neděsí. "Vystrašenej určitě nejsem. Spíš vidím, že někdo jede na vlně a můžu se jí chytit," uvedl. Sám v kvalifikaci nepříliš povedeným hodem hned napoprvé překonal potřebných 83 metrů a šel šetřit síly na finále.

Díky vyrovnaným výkonům v průběhu sezony, kdy pravidelně překonával hranici 87 metrů, bude patřit k medailovým kandidátům. "Těším se na to. Myslím, že jsem na tom dobře," pochvaloval si oštěpař, který si letos vyrovnal osobní rekord 88,02 metru.

Stejně jako na olympiádě se znovu ve finále představí i Frydrych, který si účast na mistrovství světa zajistil na poslední chvíli. V kvalifikaci předvedl svůj nejlepší výkon sezony 86,22. Pomohlo mu, že před slovenskou extraligou v Šamoríně, kde hodil limit, zjednodušil techniku. Před finále od sebe nic neočekává. "Metry ani umístnění určitě ne, spíš chci odejít s pocitem, že jsem tam nechal všechno, že to dál nešlo, že jsem ze sebe všechno vyždímal," dodal.

Finále oštěpařů začne na olympijském stadionu v Londýně v sobotu ve 21:15 SELČ.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.