Reklama

Jaký »Boj pokračuje«?

Na stránkách jednoho okresního výboru KSČM je možné si přečíst články časopisu chlubícího se názvem Dialog, ač skutečný dialog v něm nelze najít. Vzhledem k tomu, že stránky jsou veřejně přístupné, nemá smysl jejich obsah přepisovat.

Jde o materiály odsuzující VIII. sjezd KSČM a odmítající tam přijaté dokumenty a zvolené vrcholné funkcionáře strany. Není jediná zmínka o tom, jak dokumenty nejvyššího stranického orgánu - sjezdu bude tato okresní organizace plnit.

Namísto toho tento podivný Dialog, jehož předsedou redakční rady je vysoký funkcionář Pražské rady, nevybíravě zaútočil, dokonce pod titulkem Boj pokračuje, znevažujícím článkem, k němuž musíme jako bývalí funkcionáři zaujmout stanovisko.

* * *

Autoři, ač se tváří, jako by jim šlo o »obnovení komunistického charakteru strany«, útočí především na to, že do vedoucích orgánů strany se nedostali jejich zástupci, že se jim nepodařilo ovládnout stranu, což podle nich »vypovídá mnohé o ideově politické zralosti a orientaci většiny delegátů sjezdu«.

Považujeme tuto větu za urážku delegátů sjezdu a za elitářské vyvyšování se, které do slovníku komunistů nepatří. Oč jim jde, a kam chtějí napřít svoje síly, dosvědčuje i závěrečná věta, v níž slibují, že udělají všechno pro »převedení naší strany od již zajeté reformistické, ve vztahu ke kapitalismu státotvorné pozice… na pozici strany revoluční, marxistické, skutečně komunistické – protikapitalistické«, přičemž, jak si tuto pozici představují, zapomněli, nebo nechtějí čtenářům sdělit.

* * *

Asi nezvládají porážku, kterou jim sjezd udělil, a ani se autor, nebo autoři tohoto materiálu nepoučili, a jsou zřejmě rozhodnuti sjezdové dokumenty neplnit a pracovat proti nim. Pak je s podivem, že se stále hlásí ke KSČM, když jejich názory byly většinou delegátů, které zároveň za to bezostyšně urážejí, odmítnuty.

Jsme toho názoru, že každý člen KSČM je dobrovolně vázán usnesením strany, že diskuse, jak bývalo dobrým zvykem, končí schválením usnesení. To nám také ukládají stanovy strany, jež jsou závazným dokumentem pro každého, kdo se dobrovolně stal jejím členem. Pokud tedy nesouhlasí s těmito dokumenty a závěry sjezdu vůbec, měl by autor nebo autoři uvážit své členství.

* * *

Jistě se najde politická organizace, jež jim nabídne své členství a umožní zapojit se do její práce. Čas ukáže, mají-li voličům co nabídnout a zda voliči budou jejich návrhy akceptovat. Pro Komunistickou stranu Čech a Moravy, jejíž dokumenty nechtějí plnit a jejíž delegáty urážejí, by to jistě bylo vítané rozhodnutí.

KSČM bude plnit usnesení přijatá sjezdem a bojovat v rámci současných historických společensko-politických podmínek jen proti současným mocným, kteří poškozují zájmy většiny z deseti milionů občanů.

Jana BYSTŘICKÁ, Růžena DOMOVÁ, Adolf GRUBER, Táňa JIROUSOVÁ, Zdeněk KLANICA, Jaroslav KOJZAR, Josef KŮTA, Jaroslav LEMÁK, Jan PEHE, Marie SMOLÍKOVÁ, bývalí funkcionáři KSČ a KSČM

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 69 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.