FOTO - archiv

Kraj prodává budovu domova mládeže v Kyjově

Za 7,5 milionu Kč koupila společnost Control Invest Project z Bzence od Jihomoravského kraje bývalý domov mládeže pro studenty zdravotnické školy v Kyjově.

Tento dlouhodobě nevyužívaný objekt schválila rada kraje v roce 2014 k přestavbě na bytový dům. Současné vedení kraje od záměru přestavby upustilo s ohledem na to, že kraj má ve vlastnictví mnoho budov a nestíhá se o všechny starat. Chátrají a nemají žádné využití, proto je nabízí k prodeji městům, obcím nebo jiným subjektům, které pro ně najdou využití a finanční prostředky rekonstrukci. Jihomoravští radní proto schválili též prodej chátrajících prázdných objektů bývalé zdravotnické školy ve Vyškově-Dědicích (za kupní cenu ve výši minimálně 9,46 milionu korun) a areálu bývalého stavebního učiliště v Brně-Chrlicích (bez stanovení minimální výše nabídky).

Komunistický poslanec a lídr jihomoravských kandidátů na příští poslance za KSČM a zastupitel města Kyjova Ivo Pojezný k tomu řekl: »Budova domova mládeže s přilehlým okolím měla být v první řadě využita pro účely organizací, které zřizuje kraj a které jsou v nedaleké vzdálenosti. Např. pro startovací bydlení začínajících lékařů a zdravotnického personálu nemocnice, kde před nedávnem zrušili ubytovací kapacity pro havarijní stav budovy. Nabízela se taky možnost rozšíření počtu míst domova pro naše seniory, kteří mají bydlení v kraji stále nedostatek. Rada kraje raději volí okamžitý prodej bez ohledu, na co se budova využije a jaké následky to bude mít pro obyvatele přilehlého klidného sídliště a města. Zůstává pro mne záhada, proč město Kyjov nemělo zájem objekt koupit a nechalo záležitost dojít k prodeji neznámé soukromé firmě. Byla to žolíková karta slibů některých stran před komunálními volbami. Takže opět rychle zapomněly na svá předsevzetí a platí známé pořekadlo: sliby - chyby.«

(vž)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 8 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.