Loupež století? Ne, tisíciletí!

V červnu jsem v Haló novinách zveřejnil článek Zlatá, vlastně lithiová horečka v Česku - čí bude zisk? Jsem rád, že toto téma následně komentovali i další naši členové, kteří cítí, že tady se schyluje k něčemu, co nemá srovnání, snad jen s rozkradením národního majetku v době Velkého tunelu v devadesátých letech pod vedením Václava Klause. Uspořádání semináře o otázce těžby lithia jistě také upoutalo pozornost veřejnosti a i v hospodách se o této otázce lidé baví a kroutí hlavami. Vedle této gigantické loupeže, která se na nás chystá, je rozkradení a potopení OKD slabý odvar a pan Bakala se může červenat, jaký že je žabař.

Nedávno probleskla zpráva, že česká vláda chystá podepsání deklarace s australskou těžařskou firmou. Někdo řekne, tak co, Australané si budou dělat zkušební vrty, však o nic nejde. Ale jde. Ten, kdo takové průzkumy bude dělat, tak jistě bude mít případné právo na těžbu jako první. Podobné záležitosti jsme zažili v podobě, kdy ti, kdo měli v nájmu pozemky v pohraničí, tak měli následně předkupní právo. Takže podepsání deklarace je předstupněm k tomu, aby se kov a následný zisk přehoupl za hranice do zcela jiných než našich kapes.

Máme nyní před volbami, musíme chodit mezi lidi, bavit se s nimi o tomto nebezpečí pro stát i pro ně. Toto by mělo být společně s prodejem vody a půdy z nosných témat voleb. Samozřejmě, nesmíme zapomenout na základ všech problémů, rozprodej majetku v devadesátých letech a lumpáren s tím spojených, včetně vrcholného podrazu v podobě abolice Václava Klause pro stíhané podvodníky.

Toť také jeden z důvodů, proč kandiduji v letošních volbách do Poslanecké sněmovny.

Josef ŠVARCBEK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 81 hlasů.

Josef ŠVARCBEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


joska.korinek
2017-09-13 08:58
Přišli jsme o uran, přijdeme i o lithium. O tom rozhodují odborníci
(na zlodějnu). Jenže tentokrát to bude větší blbostí voličů.
ferdaholub
2017-09-12 16:21
Lidi s takovými názory jak máš Ty Josefe, budu volit.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.